Licytacja startowej Jedynki raciborskiego półmaratonu

Mini Rafako Półmaraton Racibórz 2018 fot. KP
Mini Rafako Półmaraton Racibórz 2018 fot. KP

Dochód z aukcji przeznaczony zostanie na leczenie rocznej Zosi, która urodziła się z poważnym niedotlenieniem.

RAFAKO Półmaraton Racibórz oprócz rywalizacji na ponad 21 km co roku niesie pomoc choremu dziecku. 1 września uczestnicy wydarzenia będą mogli wesprzeć maleńką Zosię. Na fanpage Stowarzyszenia Artystyczno–Społecznego „Pracownia Przyszłości” trwa licytacja m.in. pakietu startowego nr 1 z której dochód powędruje do puli zebranych środków dla rocznej dziewczynki.

- reklama -

Organizatorzy V RAFAKO Półmaraton Racibórz zachęcają do wzięcia udziału w licytacji startowej Jedynki. Dochód z aukcji przeznaczony zostanie na leczenie rocznej Zosi, która urodziła się z poważnym niedotlenieniem. Aby wziąć udział w licytacji wystarczy odwiedzić fanpage Stowarzyszenie Artystyczno-Społęcznego „Pracownia Przyszłości”. Oprócz startowej Jedynki chętni mogą licytować wiele innych rzeczy. Szczegóły pod podanym linkiem. Wyniki licytacji poznamy po godzinie 18:00, 29 sierpnia.

Dochód z licytacji w całości przekazany zostanie na rehabilitację małej Zosi. Dziewczynka doznała ciężkiego niedotlenienia mózgu, które z wszystkimi najgorszymi konsekwencjami doprowadziło m.in. do mózgowego porażenia dziecięcego, padaczki i małogłowia. Dziewczynka poddawana jest rehabilitacji ułatwiającej jej codzienną walkę oraz pomagającej zapanować nad wzmożonym napięciem mięśni. Mała Zosia potrzebuje m.in. pomocy neurologopedy oraz tyflopedagoga. Rehabilitacja jest niezwykle kosztowna i niestety przerasta możliwości finansowe rodziców.

Startowa Jedynka

Mini RAFAKO Półmaraton Racibórz

Oprócz licytacji startowej Jedynki wciąż można zapisywać się na Mini RAFAKO Półmaraton Racibórz, to bieg na 2 km, który poprzedzi półmaraton. Start zaplanowano na godz. 9.00 z bieżni stadionu miejskiego (ul. Zamkowa 4). Udział w nim może wziąć każdy, kto ukończył 10 lat. Zapisy na ten bieg prowadzone będą również w Biurze Zawodów, w sobotę w godz. 16.00- 20.00 (parter aquaparku H2Ostróg) oraz w niedzielę w godz. 7.00- 8.50. Każdy ze startujących otrzyma pamiątkowy nr startowy, a po przekroczeniu mety medal. Szczegóły wydarzenia tutaj. 

Charytatywny Kids Run

Dla najmłodszych, dla których dystans 2 km, to jeszcze za dużo, a też chcą wesprzeć Natalkę zorganizowane zostaną zawody Kids Run. Bieg na od 50 do 400 m organizuje Stowarzyszenie Artystyczno- Społeczne Pracownia Przyszłości. Zapisy odbywać się będą w sobotę i niedzielę w Biurze Zawodów. Limit miejsc- 200 dzieci. Wpisowe wynosi tylko 5 zł! Każde mały zawodnik otrzyma na mecie medal. Dochód z biegu w całości przekazany zostanie na rzecz rocznej Zosi.

Fitness dla Zdrowia z Akademią Fitness

Zdrowy wysiłek, świetna atmosfera i wiele atrakcji – po raz kolejny, w ramach RAFAKO Półmaraton Racibórz, przedstawiciele Akademii Fitness zorganizują Fitness dla Zdrowia. W przeddzień półmaratonu, w trakcie Pikniku Rodzinnego wszyscy chętni będą mogli wziąć udział w treningu prowadzonym przez instruktorów raciborskiego klubu.

Zobacz szczegóły: V Fitness dla Zdrowia przy H2Ostróg 31 sierpnia

W tym roku do akcji włącza się DKMS. Wszyscy chętni będą mogli zarejestrować się w bazie potencjalnych dawców szpiku. Im więcej osób zdecyduje się na ten krok, tym większą szansę na uzyskanie bliźniaka genetycznego będzie miała instruktorka Akademii Monika, która właśnie teraz potrzebuje dawcy.

W trakcie Fitness dla Zdrowia, oprócz zajęć fitness będzie można posłuchać muzyki na żywo w wykonaniu lokalnych artystów, zobaczyć występ mażoretek oraz crosfittu. Na najmłodszych czekać będą ciekawe animacje, przejażdżki motocyklami oraz pokazy Ochotniczej Straży Pożarnej.

Spróbować będzie można lodów rzemieślniczych, domowych wypieków, pysznej kawy oraz zdrowych bakalii. Tradycyjnie Raciborski Zakład Wodociągów i Kanalizacji zadba, aby nikt z bawiących się osób nie był spragniony.

/materiały prasowe publ. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here