Rafako Półmaraton Racibórz: Utrudnienia w ruchu

0

Trasa biegu będzie miała 21,0975 km i będzie identyczna jak w roku ubiegłym. Kierowcy w tym dniu muszą liczyć się z utrudnieniami na drogach.

Już w najbliższą niedzielę, 1 września, po raz piąty ulicami Raciborza pobiegną uczestnicy Półmaratonu Rafako Racibórz. Trasa będzie miała 21,0975 km i będzie identyczna jak w roku ubiegłym. Kierowcy w tym dniu muszą liczyć się z utrudnieniami na drogach. Wzorem lat ubiegłych organizatorzy zwracają się z prośbą o zrozumienie i przychylność w sprawie niedogodności, jakie wystąpią podczas organizowanego biegu. Poprzednie cztery edycje Rafako Półmaraton Racibórz zakończyły się sukcesem zarówno pod względem sportowym, jak i organizacyjnym.

- reklama -

Biuro Zawodów mieści się w Aquaparku H2Ostróg w Raciborzu przy ul. Zamkowej 4. Tutaj odbędzie się weryfikacja zawodników, wydawane będą pakiety oraz numery startowe. Start i meta ulokowane będą na stadionie miejskim, a cały teren Ośrodka Sportu i Rekreacji będzie do dyspozycji zawodników oraz kibiców.

Tegoroczna trasa bez zmian

W tym roku trasa biegu pozostaje bez zmian. Zawodnicy wystartują z bieżni stadionu miejskiego i pobiegną następującymi ulicami: Zamkową, Armii Krajowej, Odrzańską, Chopina, Gimnazjalną, Londzina, Różyckiego, Dąbrowskiego, Stalmacha, Boh. Westerplatte, Michejdy, Mariańska, Ocicką, Słowackiego, Miarki, Wojska Polskiego, Wileńską, Warszawską, Żeromskiego, Wyszyńskiego, Wczasową, znów Warszawską, Pl. Konst. 3 Maja, Opawską, Nową, Mickiewicza, Szewską, Piwną, Basztową, Głowackiego, Kolejową, Sejmową, Drzymały, Podwale, Batorego, pl. Dominikański, Rynek, Chopina. W tym miejscu uczestnicy będą rozpoczynać drugą pętlę tą samą trasą. Końcówka biegu z ul. Kolejowej prowadzić będzie w ul. Piaskową i wałami wzdłuż rzeki Odry i wróci do ul. Zamkowej.

Zamknięte drogi

Aby wydarzenie mogło odbyć się bezpiecznie, konieczne są zmiany w ruchu drogowym – zamknięcie niektórych ulic oraz ustawienie niezbędnego sprzętu na starcie/mecie biegu a także wzdłuż całej trasy. Na wymienionych wyżej ulicach należy spodziewać się utrudnień oraz częściowego lub całkowitego zatrzymania ruchu w godzinach 9:30 do 13:00. Ścisły start, czyli ul. Zamkowa, będzie wyłączona z ruchu w godzinach od 8:00 do 15:00. Sam półmaraton wystartuje o godz. 10:00. Za utrudnienia organizatorzy przepraszają.

Dla najlepszych biegaczy przewidziano atrakcyjne nagrody pieniężne. Dodatkowo każdy z zawodników, który ukończy bieg w regulaminowym czasie, otrzyma pamiątkowy medal, czyli ostatnią cześć projektu 4Biegi Racibórz. Wzorem poprzednich edycji imprezie towarzyszy akcent charytatywny. Wszyscy, którzy zechcą wspomóc małą Zosię. mogą wziąć udział w Mini Rafako Półmaraton Racibórz na niecałe 2 km Parkiem Zamkowym. Cała uzbierana kwota z zapisów przeznaczona zostanie na leczenie dziewczynki. Bieg charytatywny rozpocznie się o godz. 9:00.

Informacji na temat V Rafako Półmaratonu Racibórz zasięgnąć można pod tym adresem 4biegiraciborz.pl/rafako_polmaraton/kilka_slow_o_polmaratonie. Organizatorem półmaratonu jest Miasto Racibórz oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Raciborzu. Sponsorem tytularnym Rafako S.A.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here