Otwarcie ruchu w Gorzycach i Bełsznicy od 2 września

Przywrócenie ruchu w Gorzycach
Raciborska w Gorzycach i Bełsznicy udrożniona od 2 września. Autobusy PKS wrócą na starą trasę

Nie oznacza to, że remont się zakończył. Kierowcy muszą się liczyć z obecnością ekip drogowców, a także z lokalnymi zwężeniami i ruchem wahadłowym, niemniej jednak ruch na remontowanym odcinku zostanie udrożniony.

Po dwóch miesiącach zamknięcia drogi z powodu jej modernizacji, w poniedziałek, 2 września, planowane jest ponowne otwarcie dla ruchu ul. Raciborskiej w Gorzycach i Bełsznicy. Kierowcy muszą się liczyć z obecnością ekip drogowców, a także z lokalnymi zwężeniami i ruchem wahadłowym, ale ruch na remontowanym odcinku zostanie udrożniony. Oznacza to też, że autobusy PKS z Wodzisławia Śl. do Bluszczowa (linia nr 34) i do Raciborza (linia nr 40) powrócą na swoje stare trasy.

- reklama -

Zakres przedsięwzięcia obejmuje przebudowanie drogi na ogólnej długości 1360 m, w tym wykonanie nowej konstrukcji jezdni i jej nawierzchni, wykonanie chodników, budowę dwukierunkowej ścieżki rowerowej, przebudowę kanalizacji deszczowej, 4 zatok autobusowych oraz skrzyżowań z drogami gminnymi i wewnętrznymi. Wykonawcą tej wartej 7,4 mln zł inwestycji jest firma DROGRÓD Szymon Tetla z Ćwiklic. Przedsięwzięcie jest finansowane wspólnie przez Powiat Wodzisławski i Gminę Gorzyce. Na przebudowę drogi Powiat Wodzisławski pozyskał też środki z Funduszu Dróg Samorządowych.

Najtrudniejszy etap inwestycji, wymagający całkowitego zamknięcia jej dla ruchu już za nami. Nie oznacza to jednak, że modernizacja została zakończona. Kierowcy nadal będą spotykać ekipy drogowców. Muszą się też liczyć z utrudnieniami w postaci ruchu wahadłowego na niektórych odcinkach. Droga już jednak będzie przejezdna. Jedynie na jeden z wrześniowych weekendów droga zostanie zamknięta po to, by wykonać nawierzchnię ścieralną jezdni na całej jej szerokości (tj. bez tzw. szwu, który często jest najsłabszym technologicznie elementem nawierzchni).

Dzięki temu od 2 września autobusy linii 34 Wodzisław Śl. – Bluszczów oraz linii 40 Wodzisław Śl. – Racibórz kursować będą z Gorzyc w kierunku Rogowa swoją poprzednią trasą, czyli przez Bełsznicę. Obsługiwany też będzie przystanek w Gorzycach na ulicy Raciborskiej obok szkoły oraz przystanek w Rogowie na ul. Raciborskiej. Zakończenie inwestycji zgodnie z umową planowane jest na jesień.

/Powiat Wodzisławski publ. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here