Powiat raciborski aplikuje o środki z Funduszu Dróg Samorządowych

0
Powiat raciborski inwestycje

Dwa projekty, ale aż cztery odcinki dróg do remontu, przebudowy i rozbudowy. Powiat złożył do Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach wnioski o dofinansowanie remontów dróg w gminach Krzyżanowice, Nędza i Pietrowice Wielkie. Łączna wartość zadań jest szacowana na ponad 16 milionów złotych.

Pierwszy wniosek obejmuje rozbudowę drogi powiatowej w Kornicach (ul. Spółdzielcza) na odcinku od skrzyżowania ulic Przemysłowej i Spacerowej do rejonu ul. Głównej, jak również przebudowę ul. Spółdzielczej w kierunku Pawłowa. Szacowana wartość inwestycji wynosi ponad 7,7 miliona złotych. Partnerem powiatu w tym zadaniu będzie firma Eko-Okna z Kornic.

- reklama -

Drugi wniosek zakłada przebudowę i remont drogi powiatowej w Tworkowie przebiegającej przez centrum miejscowości wraz z drogą biegnącą w kierunku dworca PKP oraz przebudowę drogi w Górkach Śląskich (ul. Ofiar Oświęcimskich od skrzyżowania z ul. Rudzką w kierunku DW 919). Partnerami powiatu przy realizacji inwestycji będą odpowiednio gmina Krzyżanowice i Nędza.
Przewidywany koszt całości inwestycji to ponad 8,8 miliona złotych.

Oba zadania w przypadku otrzymania dofinansowania będą realizowane w latach 2020-2021. Możliwa wartość przyznanego dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych wynosi od 50 do 80 %.

/Starostwo Powiatowe w Raciborzu publ. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here