Region: Zapłaciła prawie 2000 zł za zakupy, których nie zrobiła

0
Oszustwo
Fot. pixabay

27-latka z Żor straciła ponad 1 900 złotych. Nieustalony dotąd sprawca wszedł w posiadanie danych jej karty płatniczej i czterokrotnie dokonał zakupu w sklepie internetowym.

1 września do Komendy Miejskiej Policji w Żorach zgłosiła się 27-letnia mieszkanka i zawiadomiła o oszustwie komputerowym. Kobieta poinformowała, że ku swojemu zdziwieniu właśnie odkryła cztery płatności internetowe dokonane z jej konta. Jak wyjaśniła środki wypłacone zostały trzy razy w sobotę i raz w niedzielę na poczet zamówień w sklepie internetowym, których osobiście nie dokonywała.

- reklama -

Nieznany na chwilę obecną sprawca wszedł bezprawnie w posiadanie danych z karty należącej do 27-latki. Przelał ponad 1 900 złotych z jej konta choć kobieta kartę miała przy sobie. Jak poinformowała nie użyczała jej nikomu, nie płaciła też kartą poza granicami kraju, w ostatnim czasie jednak raz płaciła za zakupy w sieci.

Stróże prawa ostrzegają przed podobnymi przestępstwami, zachęcają też do zapoznania się z informacjami na temat „skimmingu” i „phishingu”.

/KMP Żory publ. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here