Legenda przy Długiej do zmiany. Jest odpowiedź prezydenta

0
Tablica
Tablica przy ul. Długiej

Prezydent Dariusz Polowy wystosował pismo, w którym odpowiada na apel radnego Dawida Wacławczyka w sprawie treści legendy na tablicach umieszczonych przy ul. Długiej.

Przypomnijmy, że radny Dawid Wacławczyk pod koniec sierpnia apelował o usunięcie plansz zawierających wspomnianą legendę. „Treść tej pseudo-legendy nie ma nic wspólnego nie tylko z historią, ale nawet legendarnym przekazem dotyczącym Raciborza. Jest to tekst wymyślony na potrzeby projektu i nawiązujący do symboliki i historii Raciborza w sposób absurdalny i karykaturalny” – argumentował wówczas radny. Wczoraj (12 września) Dawid Wacławczyk poinformował, że otrzymał od prezydenta odpowiedź. – Szykuje się dobra zmiana – stwierdził w mediach społecznościowych.

- reklama -

Dawid Wacławczyk apeluje do prezydenta o usunięcie tablicy z „pseudo-legendą – pełna treść pisma tutaj

Prezydent Dariusz Polowy odpowiada, że same tablice nie zostaną usunięte, gdyż stanowią część unijnego projektu. „Powyższe działanie naruszyłoby warunki otrzymanego dofinansowania” – podaje prezydent. W piśmie czytamy jednak, że znajdujące się na nich treści zostaną zmienione. Prezydent rozważy też sugestie dotyczące umieszczenia na tablicach historii lub biografii m. in. Świętobliwej Ofki czy św. Marcelego.

Pełna treść pisma prezydenta Dariusza Polowego poniżej:

Polowy odpowiedź
źródło: FB/Dawid Wacławczyk

/oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here