Srebrny świat Gurgena Gadachika w Galerii Obok [ZDJĘCIA]

0
Srebrny świat Gurgena Gadachika w Galerii Obok

Filigranowe prace Gurgena Gadachika to rodzaj płaskorzeźb tworzonych w srebrze, miedzi oraz innych metalach.

11 września w Galerii Obok przy Raciborskim Centrum Informacji otwarto kolejną wystawę. Tym razem gospodarzem spotkania był Gurgen Gadachik, reżyser-dokumentalista oraz plastyk o polskich korzeniach, pochodzący z Armenii, a od kilku lat mieszkający w Raciborzu. Dzieła tego artysty rozpoznawane są natychmiast, bowiem wykonano je oryginalną techniką.

- reklama -

Filigranowe prace Gadachika to rodzaj płaskorzeźb tworzonych w srebrze, miedzi oraz innych metalach. Przeważnie antropomorficzne motywy, niczym owad w bursztynie, zamknięte w klasycznych ramach obrazu przykuwają uwagę swoją kruchością i delikatnością. Artysta poprzez kształty ludzi, ptaków opowiada niezmienną historię o marzeniach, losie i tęsknotach człowieka. Sztuka potomka polskich zesłańców na Kaukaz wzrusza i zadziwia. Te dzieła mają również niebagatelny walor dekoracyjny, co w niczym nie umniejsza mistrzostwa Gurgena Gadachika w wybranej przez siebie metodzie twórczej.

Wernisaż zgromadził liczne grono rodziny, przyjaciół artysty oraz stałych bywalców galerii. Wystawa potrwa do 7 października w Galerii Obok przy RCI (ul. Długa 2).

fot. RCK
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here