Wieża Babel w Kuźni Raciborskiej, czyli Dzień Języków Obcych [ZDJĘCIA]

0
Dzień Języków Obcych
Dzień Języków Obcych

Zdaniem uczniów wykorzystanie nowoczesnych technologii na lekcjach było strzałem w dziesiątkę, sprawiło im wiele radości i zmotywowało do nauki języków obcych.

Z okazji Dnia Języków Obcych w Szkole Podstawowej im. Jana Wawrzynka w Kuźni Raciborskiej lekcje zostały wzbogacane o elementy językowe i związane z TIK, czyli technologiami informacyjno-komunikacyjnymi. W tym dniu zwykle zabranianie telefony komórkowe stały się sprzymierzeńcami zarówno uczniów, jak i nauczycieli. Na lekcjach języków obcych królowała aplikacja Kahoot, dzięki której uczniowie logując się ze swoich telefonów, rozwiązywali quizy językowe wyświetlane na tablicach multimedialnych. Uczniowie, którzy najlepiej pracowali, nagrodzeni zostali ocenami za aktywność i pracę na lekcji. Na zajęciach innych przedmiotów tłumacz gogle pomagał prowadzić lekcje w innych językach – ogromnym zainteresowaniem cieszyła się np. matematyka po włosku.

- reklama -

W czasie przerw uczniowie zdobywali punkty do współzawodnictwa międzyklasowego, wykonując polecenia i rozwiązując problemy zakodowane kodami QR rozwieszonymi w różnych miejscach szkoły. Dużą frajdę sprawiał młodzieży rozkodowywanie poleceń.

W klasach IV-VIII uczniowie przygotowali prezentacje i plakaty na temat wybranych krajów, a klasy I-III przygotowały muzyczny apel, na którym dzieci śpiewały znany kanon „Panie Janie” w czterech językach. Świetlica szkolna i nauczyciele przedmiotów artystycznych na swoich zajęciach przygotowywali z uczniami zakładki do książek zdobione flagami różnych krajów.

Zdaniem uczniów wykorzystanie nowoczesnych technologii na lekcjach było strzałem w dziesiątkę, sprawiło im wiele radości i zmotywowało do nauki języków obcych.

fot. UM Kuźnia Raciborska
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here