Przewoził marihuanę z Czech do Polski. Mieszkaniec Rydułtów zatrzymany

0

Kryminalni z wodzisławskiej komendy zatrzymali 29-latka, podejrzanego o posiadanie znacznej ilości narkotyków i tzw. przewóz wewnątrzwspólnotowy marihuany. Stróże prawa zabezpieczyli łącznie 640 działek marihuany i amfetaminy.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali w środę mężczyznę, podejrzanego o posiadanie znacznych ilości narkotyków. W Wodzisławiu na ulicy Pogodnej mundurowi zatrzymali do kontroli samochód, którym poruszał się pewien 29-latek. Podczas przeszukania auta znaleźli w schowku znaczne ilości narkotyków. Stróże prawa przejęli ponad 200 porcji marihuany oraz amfetaminę, z której można przygotować prawie 280 „działek” dilerskich. W trakcie dalszych czynności policjanci znaleźli więcej nielegalnych substancji. Okazało się bowiem, że zatrzymany 29-latek dokonywał tzw. przewozu wewnątrzwspólnotowego marihuany z Czech do Polski, a sprowadzany towar przechowywał w schowku na łące. We wskazanym miejscu kryminalni zabezpieczyli ponad 160 działek dilerskich marihuany oraz pieniądze w kwocie blisko 5 tys. zł, które zabezpieczono na poczet przyszłych kar i grzywien.

- reklama -

Zatrzymany mężczyzna usłyszał już zarzuty. Na wniosek policji i prokuratury mieszkaniec Rydułtów trafił na trzy miesiące do aresztu. Za posiadanie znacznych ilości narkotyków oraz ich przewóz zza czeskiej granicy grozi mu nawet 10-letni pobyt w więzieniu. Policjanci ustalają teraz, od kogo podejrzany kupował narkotyki i komu planował je sprzedać.

/KPP Wodzisław Śląski publ. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here