Małe skrzydła. Warsztaty dla rodziców w Ocicach [ZDJĘCIA]

Małe skrzydła. Warsztaty dla rodziców w Ocicach
Małe skrzydła. Warsztaty dla rodziców w Ocicach

Gościem biblioteki była Patrycja Chomiczewska – trener mentalny, prywatnie mieszkanka dzielnicy, która w formie warsztatowej przekonywała uczestniczki, że szczęśliwa mama to szczęśliwe dziecko.

Jak wychować szczęśliwego i uważnego człowieka? Biblioteka w Ocicach zorganizowała kolejne ciekawe „Spotkanie po sąsiedzku”. Gościem filii była Patrycja Chomiczewska – trener mentalny, prywatnie mieszkanka dzielnicy, która w formie warsztatowej przekonywała uczestniczki, że szczęśliwa mama to szczęśliwe dziecko.

- reklama -

Żyjemy coraz szybciej, a ilość bodźców, które nas otaczają i przytłaczają przy okazji, jest niewyobrażalna. Dlatego obecne na sali mamy na początku otrzymały konkretne wskazówki przydatne w procesie wyciszenia się. Uspakajanie pewnych obszarów mózgu, które trenerka (aby dobrze zobrazować dziecku) nazywa szczekającym psem, najskuteczniej można zrealizować poprzez różne techniki oddechowe, które uczestniczki miały okazję poznać i wypróbować w trakcie spotkania. Został także omówiony temat uważnego wychowania – Patrycja Chomiczewska pokazała metody treningu uważności i wrażliwości sensorycznej, uczące czerpać energię z życia, cieszyć się z prostych, nawet najbardziej banalnych rzeczy, jakie przynosi ze sobą każda chwila.

Warsztaty z Patrycją Chomiczewską będą kontynuowane w przyszłości, tymczasem organizatorzy zapraszają w piątek 15 listopada o godz. 16:00 na spotkanie z Magdaleną Procajło – fizjoterapeutką dzieci i niemowląt, która poprowadzi warsztaty z elementami masażu Shantala.

fot. MiPBP w Raciborzu
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here