„Maluchy w krainie dźwięku” w Raciborskim Centrum Kultury [ZDJĘCIA]

„Maluchy w krainie dźwięku” w Raciborskim Centrum Kultury
„Maluchy w krainie dźwięku” w Raciborskim Centrum Kultury

Motywem przewodnim jesiennego popołudnia były pełne koloru zabawy muzyką i formą.

W niedzielę w Raciborskim Centrum Kultury odbył się pierwszy w nowym sezonie koncert z cyklu „Maluchy w krainie dźwięku”. Dla najmłodszych – niemowląt, maluszków i przedszkolaków – przygotowano atrakcyjny program muzyczny i inspirowane nim zabawy. Mottem jesiennego popołudnia były pełne koloru zabawy muzyką i formą. – Wykorzystamy barwne bibuły, plastelinę i gazety. Muzyka inspirować będzie do wszelkiego rodzaju podskoczków, kręciołków, przytupów i hopsasów – zapowiadali organizatorzy. O urozmaiconą muzyczną zabawę zadbali muzycy filharmonii i orkiestr, doświadczeni pedagodzy pod przewodnictwem Doroty Banaś.

- reklama -

„Maluchy w krainie dźwięku” to koncerty, które edukują i rozwijają, wzmacniają więź między dziećmi i rodzicami, uczą jak miło i kreatywnie spędzać czas ze swoją pociechą. Różnorodna, zmienna i dynamiczna muzyka pobudza do ruchu, śmiechu i wspólnej zabawy. Koncerty wspierają rozwój muzycznych zdolności dziecka. Prowadzone są wg teorii amerykańskiego psychologa muzyki – prof. Edwina E. Gordona.

Swobodnej, sprzyjającej słuchaniu i zabawie atmosferze sprzyjała specjalnie zaaranżowana przestrzeń. Na kolorowych materacach, kocykach i poduchach publiczność usiadła wspólnie z muzykami. Także czas trwania koncertów dostosowany jest do możliwości małych odbiorców i nie przekracza 45 minut. Na zakończenie była okazja do spotkania z muzykami i przyjrzenia się instrumentom z bliska.

fot. Zuzanna Sczyrba
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj