21-letni złodziej rowerów zatrzymany przez kuźniańskich policjantów

Zatrzymany 21-letni sprawca kradzieży rowerów
Zatrzymany 21-letni sprawca kradzieży rowerów

W trakcie przesłuchania śledczy ustalili, że rybniczanin popełnił jeszcze sześć podobnych kradzieży na terenie powiatu raciborskiego, wodzisławskiego i rybnickiego.

Policjanci z Kuźni Raciborskiej zatrzymali 21-latka, który dokonał kradzieży roweru z terenu szkoły w Nędzy. Do przestępstwa doszło około godz. 11:35 5 listopada tego roku przy ul. Jana Pawła II. Wówczas złodziej wszedł na teren szkoły, skąd zabrał rower należący do jednego z uczniów, powodując straty na kwotę około 1 tys. zł. Policjanci po otrzymaniu zgłoszenia o przestępstwie podjęli szereg czynności, by ustalić i zatrzymać sprawcę. Już 7 listopada kuźniańscy kryminalni na terenie Rybnika zatrzymali 21-letniego mężczyznę związanego z zuchwałą kradzieżą. Rybniczanin trafił do policyjnego aresztu. W trakcie przesłuchania kuźniańscy śledczy ustalili, że 21-latek popełnił jeszcze sześć podobnych kradzieży. Swój przestępczy proceder prowadził na terenie powiatu raciborskiego, wodzisławskiego i rybnickiego.

- reklama -

Złodziej swoim działaniem przestępczym spowodował straty na kwotę kilkudziesięciu tysięcy złotych. 21-latek usłyszał siedem zarzutów, do których się przyznał, a prokurator na wniosek kuźniańskich śledczych 8 listopada zastosował w stosunku do niego dozór policyjny. Grozi mu do 5 lat pobytu w więzieniu.

Jak informują kuźniańscy policjanci, sprawa może mieć charakter rozwojowy i nie wykluczone są kolejne zarzuty dla złodzieja rowerów.

fot. KPP Racibórz
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj