Co dalej ze żwirowniami na Ostrogu?

Żwirownia na Ostrogu

Magistrat poinformował o swoich działaniach dotyczących żwirowni na Ostrogu. – Po zakończonej inwestycji, budowie Regionalnej Drogi Racibórz-Pszczyna, konieczne będzie zagospodarowanie tych terenów – czytamy w komunikacie Urzędu Miasta. Pełna treść poniżej. 

Teren zbiorników pożwirowych na Ostrogu to jeden z frontów robót przy budowie najważniejszej inwestycji drogowej Raciborza ostatnich lat – wschodniej obwodnicy miasta. Obecnie prowadzone są tam intensywne prace ziemne oraz odbywa się ruch technologiczny ciężkiego sprzętu budowlanego

- reklama -

Droga, która dotąd służyła raciborzanom jako dojazdowa do żwirowni, teraz jest drogą technologiczną na placu budowy. Krajobraz tego terenu zmienia się z tygodnia na tydzień. Po zakończonej inwestycji – budowie Regionalnej Drogi Racibórz-Pszczyna – konieczne będzie zagospodarowanie tych terenów.

Co zrobić, aby teren zbiorników pożwirowych docelowo stał się miejscem rekreacji i wypoczynku mieszkańców? Takie pytanie już teraz zadaje sobie wiceprezydent Raciborza Michał Fita, m. in. konsultując z wykonawcą inwestycji kwestię wykorzystania w przyszłości dróg technologicznych jako dróg dojazdowych dla mieszkańców do terenów rekreacyjnych. Konieczne będzie uporządkowanie i rekultywacja tego obszaru na Ostrogu, a w dalszej perspektywie jego docelowe zagospodarowanie. Pierwszym krokiem będzie opracowanie koncepcji zagospodarowania terenu zbiorników pożwirowych, z myślą o sięgnięciu po zewnętrzne źródła finansowania ewentualnej inwestycji. Miasto Racibórz chce być jak najlepiej przygotowane do nowej perspektywy finansowej na lata 2021-2027. Budowa Drogi Regionalnej Racibórz Pszczyna ma zakończyć się w 2022 roku.

Czytaj także: Jak zagospodarować żwirownię na Ostrogu?

/Urząd Miasta publ. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj