Przedszkolaki z Bojanowa wystawiły jasełka [ZDJĘCIA]

0
Przedszkolaki z Bojanowa wystawiły jasełka
Przedszkolaki z Bojanowa wystawiły jasełka

Dzieci pod okiem swojej pani – Joanny Krupy – wcielały się w role Maryi, Józefa, byli też Trzej Królowie, aniołowie, pasterze i osiołek.

4 stycznia w Domu Kultury w Bojanowie słychać było gwar i zamieszanie – to przedszkolaki z Bojanowa wystawiały jasełka. Przygotowania do tego przedstawienia trwały kilka tygodni. Dzieci pod okiem swojej pani – Joanny Krupy – wcielały się w role Maryi, Józefa, byli też Trzej Królowie, aniołowie, pasterze i osiołek. Wszystkie dzieci z zapałem recytowały swoje kwestie oraz śpiewały pastorałki i kolędy. – Piękna scenografia, kolorowe stroje i oprawa muzyczna przeniosły wszystkich w czasy narodzin małego Jezuska. Po jasełkach gościnnie wystąpili również wychowankowie naszego przedszkola, którzy uczęszczają już do Szkoły Podstawowej w Krzanowicach. Przygrywała im na akordeonie pani Aurelia Trojanska. Na organach podczas śpiewania kolęd przygrywała pani Róża Buchcik – relacjonuje przedszkole.

- reklama -

Wystąpiły również dwie pary taneczne z Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu prowadzone przez panią Reginę Bernat: Weronika Wiśniowska i Paweł Zacharzowski oraz Kinga Zacharzowski i Fabian Lasak. Tancerze nie tylko pokazali piękne figury taneczne, ale również zachwycili wspaniałymi strojami.

fot. UM Krzanowice
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here