Usiłował zabić byłą w Nowy Rok. 41-latek z Jastrzębia w areszcie

0
Policja
Fot. Pixabay

Interwencja miała miejsce w Nowy Rok po godzinie 1:00 w domu przy ulicy Chrobrego w Wodzisławiu Śląskim. – Z chaotycznego zgłoszenia, jakie otrzymaliśmy wynikało, że doszło do bójki, w której dwie osoby zostały ranne -relacjonuje policja. 

Na miejsce szybko skierowano patrol prewencji. Mundurowi już po wejściu do domu wiedzieli, że nie mają do czynienia ze zwyczajną bójką. W środku mieszkania zastali zakrwawioną kobietę i leżącego na ziemi rannego mężczyznę. Stróże prawa szybko ustalili przebieg tego początkowo niejasnego zdarzenia.

- reklama -

Okazało się bowiem, że kiedy właścicielka wróciła z zabawy sylwestrowej do domu zastała w nim znajomego 41-latka, który uprzednio wdarł się do niego przez okno. Gdy spotkali się w korytarzu mężczyzna zaczął ją dusić, szarpać i wielokrotnie przewracać na ziemię. Kobieta broniła się jak tylko mogła uderzając oprawcę różnymi przedmiotami, które miała w zasięgu ręki. Jednak to nie przeszkadzało mu w dalszym duszeniu swojej ofiary. Krzyki i wołanie o pomoc usłyszeli bliscy dziewczyny, którzy wezwali policję i sami ruszyli z pomocą. Kobieta z urazem głowy, szyi oraz licznymi otarciami i zadrapaniami na całym ciele trafiła do szpitala. Napastnik, przed którym zmuszona była się bronić również wymagał natychmiastowej pomocy lekarskiej.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy w postaci przesłuchań pokrzywdzonej, świadków oraz licznych oględzin i zabezpieczonych na miejscu zdarzenia rzeczy pozwolił na przedstawienie podejrzanemu zarzutu usiłowania zabójstwa. Sąd na posiedzeniu w sprawie tymczasowego aresztu nie miał wątpliwości co do zaplanowania przez 41-latka tej zbrodni i zamiaru zabójstwa kobiety, którego nie udało mu się dokonać z uwagi na postawę broniącej i interwencję osób trzecich. Bezwzględny oprawca za ten czyn może spędzić w więzieniu nawet resztę swojego życia.

/KMP Wodzisław Śląski oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here