Kuźnia Raciborska: Dofinansowanie na naukę pływania i gimnastykę korekcyjną

0
Kuźnia Raciborska: Dofinansowanie na naukę pływania i gimnastykę korekcyjną
Kuźnia Raciborska: Dofinansowanie na naukę pływania i gimnastykę korekcyjną

Gmina Kuźnia Raciborska uzyskała dofinansowanie na prowadzenie i organizację zajęć sportowych w ramach projektu „Umiem pływać”, a także zajęć z elementami gimnastyki kompensacyjno-korekcyjnej.

Gmina Kuźnia Raciborska po raz kolejny znalazła się w gronie 123 gmin z całej Polski, które uzyskały dofinansowanie na prowadzenie i organizację zajęć sportowych w ramach projektu nauki pływania „Umiem pływać”. Konkurs na dofinansowanie zadania został ogłoszony jeszcze w ubiegłym roku przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Złożony projekt został pozytywnie oceniony i gmina na realizację zadania uzyskała dofinansowanie w kwocie 20 tys. zł. W roku 2019 uczniowie z podstawówki w Kuźni Raciborskiej oraz ze szkoły w Rudach również uczestniczyli w bezpłatnych zajęciach z pływania.

- reklama -

Projekt jest skierowany do młodszych uczniów szkół podstawowych. Uczniowie będą wyjeżdżali na zajęcia na basen, gdzie pod okiem instruktorów będą uczyli się pływać. Jeden cykl szkoleniowy będzie wynosił 20 jednostek lekcyjnych dla każdego dziecka, zajęcia będą się odbywały w 12-15 osobowych grupach i zakończą się sprawdzianem potwierdzającym nabycie umiejętności założonych w projekcie. Celem zajęć poza nauką pływania jest m.in. walka z wadami postawy u dzieci, promocja zdrowego i aktywnego stylu życia, kształtowanie pożądanych cech osobowościowych i społecznych u dzieci (odwaga, zdyscyplinowanie, odpowiedzialność za drugą osobę, zgodne współdziałanie w zespole). Dodatkowo uczniowie nabędą wiedzę i umiejętności dotyczące bezpiecznego przebywania i odpowiedniego korzystania z akwenów wodnych. Zarówno udział w zajęciach jak i dowóz jest dla uczniów bezpłatny.

Gmina Kuźnia Raciborska znalazła się również wśród 57 beneficjentów, którzy otrzymają dofinansowanie na organizację zajęć sportowych z elementami gimnastyki kompensacyjno-korekcyjnej. Na to zadanie pozyskano kwotę 12 tys. zł. Zajęcia również będą się odbywały w szkołach podstawowych w Kuźni Raciborskiej oraz w Rudach.

Poniżej zdjęcia z ubiegłorocznej edycji zajęć uczniów SP Rudy na basenie Fundacji PGE Energia Ciepła w Rybniku.

fot. UM Kuźnia Raciborska
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here