Ile kosztowała zmiana nazwy Wodociągów Raciborskich?

0
Wodociągi Raciborskie
Wraz ze zmianą nazwy zmodyfikowany został znak graficzny Spółki.

Zakład Wodociągów i Kanalizacji w styczniu tego roku zmienił nazwę na Wodociągi Raciborskie. Radny Marcin Fica zapytał o koszt i cel tego zabiegu.

– Miejska spółka ZWiK Sp. z o.o. zmieniła nazwę. „Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Raciborzu” od 3 stycznia 2020 roku nazywa się „Wodociągi Raciborskie Sp. z o.o.”. Jaki będzie koszt tego przedsięwzięcia i o ile mniej dzięki tej zmianie zapłacą mieszkańcy za wodę i ścieki i co miało to na celu – zapytał w interpelacji radny Marcin Fica.

- reklama -

Odpowiedzi udzielił prezes Wodociągów Michał Ziółkowski, który na wstępie podziękował za zainteresowanie tematem zmiany nazwy spółki. – Uprzejmie informujemy o poniesionych kosztach, związanych ze zmianą: wykonanie logotypu zostało zlecone zewnętrznej firmie, pozyskanej poprzez Allegro. Koszt projektu logotypu wraz z przekazaniem praw autorskich wyniósł 72,35 zł netto. Zastąpienie kasetonu świetlnego na budynku siedziby Spółki to 3 420,00 zł netto. Należy dodać, że poprzedni kaseton miał prawie 8 lat i wymagał już odświeżenia – informuje prezes.

Jak przekazano w odpowiedzi na zapytanie radnego, proces zmiany nazwy trwał około 4 miesięcy. W tym czasie nie zamawiano już materiałów takich jak papiery firmowe czy koperty z poprzednią nazwą. – Zostaną one wykorzystane do wyczerpania zapasów i będą systematycznie zastępowane nowymi materiałami. Dodatkowo planujemy wymianę naklejek z logotypem na naszych pojazdach. Koszt wymiany logotypów to około 20,00 zł netto / pojazd – przekazał prezes Ziółkowski.

Prezes spółki poinformował, że zmiana nazwy, jak również nadanie tożsamości wodzie Raciborzance to elementy „szerszego planu profesjonalizacji funkcjonowania Spółki oraz budowania pozytywnego wizerunku i promocji naszej wspaniałej wody – Raciborzanki”.

– Szanowny Panie Radny – czy nazwa Wodociągi Raciborskie Sp. z o.o. – nie brzmi znacząco lepiej niż Zakład Wodociągów Kanalizacji Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnością w Raciborzu, w skrócie ZWiK Sp. z o.o. W przypadku jakichkolwiek dalszych pytań – służymy pomocą – zakończył prezes.

/oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here