„Muza” Magdaleny Bogdan w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]

0

Magdalena Bogdan to raciborzanka, absolwentka PWSZ w Raciborzu, obecnie studentka pierwszego roku ASP w Katowicach na kierunku malarstwo.

W działającej przy Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Raciborzu Galerii Gawra otwarto nową wystawę. Swoje prace malarskie prezentuje tu aktualnie raciborzanka Magdalena Bogdan.

- reklama -

Magdalena Bogdan – raciborzanka, absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu (kierunek: edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych, specjalności: kreacja plastyczna z grafiką użytkową, druga specjalność: techniki malarskie i projektowanie witrażu), obecnie studentka pierwszego roku ASP w Katowicach na kierunku malarstwo. Artystka prezentowała swoje prace m.in. na Zamku Piastowskim w ramach obchodów roku Mieszka IV Laskonogiego, w Raciborskim Centrum Kultury, w Czarnym Kocie w Raciborzu czy podczas Intro Festival. W 2019 roku otrzymała wyróżnienie w konkursie „A co z wartościami?” organizowanym przez Centrum Historii Zajezdnia we Wrocławiu.

Autorka o wystawie: „Muza to obrazy malarskie przedstawiające portrety ludzi oraz otaczającą mnie rzeczywistość. Sama rzeczywistość inspiruje do kreacji, a nie naśladownictwa. Zmiany dokonywane są poprzez inspirację z dziedziny muzyki, malarstwa, historii sztuki, samym człowiekiem, naturą i jej klimatem oraz własnymi obserwacjami. Dużą rolę w malowaniu obrazów miał eksperyment (wykorzystanie srebrnej oraz złotej farby, traktowanie firanek jako szablonów aby uzyskać fakturę, przyszywanie koralików)”.

Wystawę można oglądać do połowy marca w Galerii Gawra (I piętro biblioteki przy ul. Kasprowicza 12) w godzinach otwarcia biblioteki. Wstęp wolny.

fot. MiPBP w Raciborzu
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here