Czas wolny od lekcji to nie czas spotkań. Główny Inspektor Sanitarny apeluje

0
koronawirus
Fot. Pixabay

Odwołano zajęcia lekcyjne w szkołach w całym kraju. Minister zdrowia Łukasz Szumowski, a także Główny Inspektor Sanitarny apelują o powstrzymanie się od spotkań. Ma to być czas kwarantanny. 

– Główny Inspektor Sanitarny apeluje, aby czas wolny od zajęć lekcyjnych nie stanowił pretekstu do zintensyfikowania kontaktów towarzyskich. To czas mądrych wyborów zdrowotnych. Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za zdrowie swoje i swoich najbliższy. Zachowujmy się odpowiedzialnie – czytamy w komunikacie GIS-u.

- reklama -

– To jest czas kwarantanny społeczeństwa. Czas, który powinniśmy spędzić w domu i w izolacji. Gorący apel o odpowiedzialność. Jeżeli statystycznie nie grożą nam poważne konsekwencje, mogą grozić seniorom. Bądźmy odpowiedzialni – przekazał minister Łukasz Szumowski.

Od poniedziałku 16 marca do 25 marca placówki dydaktyczno-wychowawczo będą zamknięte. Zamknięte zostały także kina, muzea czy inne instytucje kultury. Zaprzestały one działalności, która dotyczy gromadzenia osób. W tym czasie zaleca się powstrzymanie od spotkań. W celu przeciwdziałania koronawirusowi pracodawca może polecić pracownikowi wykonywanie pracy zdalnej.

/oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here