Prezydent Polowy: Nie uprawiajcie polityki w tak wrażliwym czasie

5
Dariusz Polowy
Dariusz Polowy. Fot. UM Racibórz

Grupa radnych z klubu Razem dla Raciborza wystosowywała apel o zwołanie sesji nadzwyczajnej w związku z pandemią koronawiursa. Prezydent Dariusz Polowy zaapelował z kolei, by nie uprawiać polityki w tak wrażliwym czasie, jak stan zagrożenia epidemicznego.

Przypomnijmy, zdaniem radnych Razem dla Raciborza brakuje jasnych instrukcji dla obywateli, a o całej sytuacji dowiadują się oni z mediów. Według nich brakuje też rzetelnej informacji na stronie BIP Urzędu Miasta. Dlatego zaapelowali oni o zwołanie sesji nadzwyczajnej, na której obecni mieli być wojewoda bądź jego pełnomocnik, starosta raciborski, prezydent miasta oraz dyrektor szpitala.

- reklama -

Przewodniczący Rady Miasta Leon Fiołka stwierdził, że wniosek nie spełnił pod względem formalnym (art 20 ust 3 ustawy o samorządzie gminy) wszystkich wymagań potrzebnych do przejęcia takiego wniosku i potraktowano go jako interpelację grupy radnych.

Poniżej odpowiedź prezydenta Dariusza Polowego na pismo radnych z dnia 14 marca:

„W odpowiedzi na pismo grupy radnych z dnia 14 marca 2020 r., przekazane mi przez przewodniczącego Rady Miasta Racibórz, pana Leona Fiołkę, apeluję do radnych, aby nie uprawiali polityki w tak wrażliwym czasie, jak stan zagrożenia epidemicznego.

Sprawy, które zostały w ich piśmie poruszone dzieją się dynamicznie, a w tym obliczu od przedstawicieli mieszkańców oczekuje się zachowania spokoju. Każdy z radnych posiada mój numer telefonu. Nikt z podpisanych pod apelem się jednak do tej pory ze mną nie kontaktował.

Zapewniam, że służby kryzysowe miasta oraz starosty są w stałej gotowości. Codziennie ukazuje się przynajmniej jeden komunikat o aktualnej sytuacji w mieście.

Przypominam, że decyzja o przekształceniu raciborskiego szpitala zapadła w Ministerstwie Zdrowia oraz u wojewody śląskiego. Zadanie to wymaga od samorządu działań dynamicznych, bez precedensu. Stąd proszę wszystkich o spokój i czerpanie wiedzy z rzetelnych źródeł informacji, gdyż wszystkim nam zależy na dobru mieszkańców Raciborza i powiatu raciborskiego.

Obecnie nocna i świąteczna opieka zdrowotna została przeniesiona na ul. Sienkiewicza (budynek byłego krwiodawstwa). Pacjenci szpitala przy ul. Gamowskiej mogą liczyć na kontynuacje leczenia w innych szpitalach. Obiekty przeznaczone na kwarantanne zostały jako takie wskazane już w 2016 r. podczas ówczesnych ćwiczeń „Kwarantanna 2016”.

Przypominam o zaleceniach służb sanitarnych, aby ograniczyć zebrania i spotkania, do czego również zachęcam radnych. M.in. z tego powodu zdecydowałem, że od poniedziałku 16 marca Urząd Miasta Racibórz zostanie zamknięty dla petentów. Szczegółowe informacje przekazaliśmy na stronie urzędu (raciborz.pl) oraz w mediach społecznościowych.

Jednocześnie dziękuję Raciborzanom za odpowiedzialność i zrozumienie w obliczu zagrożenia epidemicznego. Tylko w taki sposób możemy ograniczyć ryzyko dla siebie i swoich bliskich.

O kolejnych działaniach będziemy informować na bieżąco poprzez kanały informacyjne miasta oraz zaprzyjaźnione, lokalne media.

Prezydent Miasta Racibórz Dariusz Polowy”

/oprac. c/

- reklama -

Ogłoszenia PLUSYdlaBIZNESUWięcej ogłoszeń branżowych >>

5 KOMENTARZE

 1. zae

  portowy złóż rezygnacje bo przynosisz wstyd miastu wstyd.pozbawiłeś nas opieki medycznej.

 2. Adam

  Dla czego osoba stojącą na czele, nie przechodzi kwaratanny?tylko pracuje dalej,do publicznej wiadomości zostało podane że po jednym z ostatnich spotkań, odnotowano podejrzenia zakażenia. No i jak zwykle reszta zamieciona pod dywan!
  A druga sprawa,dla czego lekarz rodzinny odmawia wydania L4,zaslaniajac się wydana dyrektywą?jedno piszecie i mówicie, a drugie jak zawsze wychodzi!
  Czy Wy myślicie że ludzie nie mają własnego rozumu jak to twierdzi pisiorowa głowa?

 3. Racibórz

  To nie polityka tylko podstawowe prawa obywateli. Tylko kaczyści potrafią tak kota ogonem wywinąć.

 4. Mieszkaniec

  To nie polityka tylko podstawowe prawa obywateli. Tylko kaczyści potrafią tak kota ogonem wywinąć.

 5. ANTY PIS

  Przyganiał kocioł garnkowi

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here