Prezydent Polowy: Nie uprawiajcie polityki w tak wrażliwym czasie

5
Dariusz Polowy
Dariusz Polowy. Fot. UM Racibórz

Grupa radnych z klubu Razem dla Raciborza wystosowywała apel o zwołanie sesji nadzwyczajnej w związku z pandemią koronawiursa. Prezydent Dariusz Polowy zaapelował z kolei, by nie uprawiać polityki w tak wrażliwym czasie, jak stan zagrożenia epidemicznego.

Przypomnijmy, zdaniem radnych Razem dla Raciborza brakuje jasnych instrukcji dla obywateli, a o całej sytuacji dowiadują się oni z mediów. Według nich brakuje też rzetelnej informacji na stronie BIP Urzędu Miasta. Dlatego zaapelowali oni o zwołanie sesji nadzwyczajnej, na której obecni mieli być wojewoda bądź jego pełnomocnik, starosta raciborski, prezydent miasta oraz dyrektor szpitala.

- reklama -

Przewodniczący Rady Miasta Leon Fiołka stwierdził, że wniosek nie spełnił pod względem formalnym (art 20 ust 3 ustawy o samorządzie gminy) wszystkich wymagań potrzebnych do przejęcia takiego wniosku i potraktowano go jako interpelację grupy radnych.

Poniżej odpowiedź prezydenta Dariusza Polowego na pismo radnych z dnia 14 marca:

„W odpowiedzi na pismo grupy radnych z dnia 14 marca 2020 r., przekazane mi przez przewodniczącego Rady Miasta Racibórz, pana Leona Fiołkę, apeluję do radnych, aby nie uprawiali polityki w tak wrażliwym czasie, jak stan zagrożenia epidemicznego.

Sprawy, które zostały w ich piśmie poruszone dzieją się dynamicznie, a w tym obliczu od przedstawicieli mieszkańców oczekuje się zachowania spokoju. Każdy z radnych posiada mój numer telefonu. Nikt z podpisanych pod apelem się jednak do tej pory ze mną nie kontaktował.

Zapewniam, że służby kryzysowe miasta oraz starosty są w stałej gotowości. Codziennie ukazuje się przynajmniej jeden komunikat o aktualnej sytuacji w mieście.

Przypominam, że decyzja o przekształceniu raciborskiego szpitala zapadła w Ministerstwie Zdrowia oraz u wojewody śląskiego. Zadanie to wymaga od samorządu działań dynamicznych, bez precedensu. Stąd proszę wszystkich o spokój i czerpanie wiedzy z rzetelnych źródeł informacji, gdyż wszystkim nam zależy na dobru mieszkańców Raciborza i powiatu raciborskiego.

Obecnie nocna i świąteczna opieka zdrowotna została przeniesiona na ul. Sienkiewicza (budynek byłego krwiodawstwa). Pacjenci szpitala przy ul. Gamowskiej mogą liczyć na kontynuacje leczenia w innych szpitalach. Obiekty przeznaczone na kwarantanne zostały jako takie wskazane już w 2016 r. podczas ówczesnych ćwiczeń „Kwarantanna 2016”.

Przypominam o zaleceniach służb sanitarnych, aby ograniczyć zebrania i spotkania, do czego również zachęcam radnych. M.in. z tego powodu zdecydowałem, że od poniedziałku 16 marca Urząd Miasta Racibórz zostanie zamknięty dla petentów. Szczegółowe informacje przekazaliśmy na stronie urzędu (raciborz.pl) oraz w mediach społecznościowych.

Jednocześnie dziękuję Raciborzanom za odpowiedzialność i zrozumienie w obliczu zagrożenia epidemicznego. Tylko w taki sposób możemy ograniczyć ryzyko dla siebie i swoich bliskich.

O kolejnych działaniach będziemy informować na bieżąco poprzez kanały informacyjne miasta oraz zaprzyjaźnione, lokalne media.

Prezydent Miasta Racibórz Dariusz Polowy”

/oprac. c/

- reklama -

5 KOMENTARZE

  1. Dla czego osoba stojącą na czele, nie przechodzi kwaratanny?tylko pracuje dalej,do publicznej wiadomości zostało podane że po jednym z ostatnich spotkań, odnotowano podejrzenia zakażenia. No i jak zwykle reszta zamieciona pod dywan!
    A druga sprawa,dla czego lekarz rodzinny odmawia wydania L4,zaslaniajac się wydana dyrektywą?jedno piszecie i mówicie, a drugie jak zawsze wychodzi!
    Czy Wy myślicie że ludzie nie mają własnego rozumu jak to twierdzi pisiorowa głowa?

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here