Sesja i komisje rady miasta Racibórz odwołane. Reakcja Piotra Klimy

2
Rada Miasta Racibórz
Rada Miasta Racibórz. Zdjęcie poglądowe. Fot. UM Racibórz

– W piśmie tym (…) pisze pan nieprawdę, cyt.: „W uzgodnieniu z przewodniczącymi komisji zostają odwołane również wszystkie posiedzenia komisji w miesiącu marcu”. Niestety nie było to konsultowane z zainteresowanymi! Dlaczego wydając swe decyzje pan kłamie? – pisze radny.

Przewodniczący Rady Miasta Racibórz Leon Fiołka odwołał sesję rady zwołaną na 25 marca. – W uzgodnieniu z przewodniczącymi komisji rady odwołane zostały również posiedzenia komisji branżowych – poinformował magistrat. Zgodnie z planem pracy rady miasta najbliższa sesji planowana jest na 29 kwietnia. Przewodniczący Leon Fiołka zaznacza, że w razie potrzeby we wcześniejszym terminie może zwołać sesję nadzwyczajną. Decyzja jest związana z ogłoszonym stanem zagrożenia epidemicznego oraz zmianą funkcjonowania Urzędu Miasta Racibórz.

- reklama -

Piotr Klima, radny, przewodniczący Komisji Gospodarki Miejskiej, Ochrony Środowiska i Bezpieczeństwa Publicznego, zarzucił Leonowi Fiołce kłamstwo. – Dlaczego nie skonsultował pan swojej decyzji z przewodniczącymi Klubów Radnych i Komisji Rady Miasta. W piśmie tym (nr BRM 0002 32020 z dnia 17.03.2020 roku) pisze pan nieprawdę, cyt.: „W uzgodnieniu z przewodniczącymi komisji zostają odwołane również wszystkie posiedzenia komisji w miesiącu marcu”. Niestety nie było to konsultowane z zainteresowanymi! Dlaczego wydając swe decyzje, pan kłamie? – pisze radny. – Sesje i posiedzenia komisji odbywają się w sąsiednich miastach. Sytuacja wymaga, aby radni mogli wziąć czynny udział w dyskusji i prowadzonych pracach w walce z pandemią. Do tego zobowiązuje nas mandat radnego powierzony przez wyborców! Szczególnie w tak trudnym czasie jak teraz. Uważam, że w żadnym wypadku nie powinno się odbierać radnym ich praw i obowiązków. Jak mieszkańcy mogą nam ufać? Odbiór będzie taki, że chowamy głowy w piasek. A tak przecież nie jest! Proszę o wykonywanie swojej funkcji zgodnie z przepisami i społecznymi oczekiwaniami oraz potrzebami – napisał w odpowiedzi na pismo Piotr Klima.

oprac. /kp/

- reklama -

2 KOMENTARZE

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here