Gabriela Lenartowicz interpeluje w sprawie osób pracujących za granicą

0
Gabriela Lenartowicz
Gabriela Lenartowicz, zdjęcie archiwalne

Nowe przepisy nałożyły obowiązek kwarantanny na osoby, które codziennie przekraczają granicę w celach zarobkowych. W efekcie wielu mieszkańców regionu straciło pracę. W tej sprawie interpeluje posłanka Gabriela Lenartowicz.

– Kwarantanna dla pracowników pogranicza to utrata licznych miejsc pracy dla naszych mieszkańców. Posłanka Gabriela Lenartowicz podjęła kolejne działania w sprawie konsekwencji wywołanych przez pandemię koronawirusa. Tym razem Posłanka zajęła się następstwami nałożenia kwarantanny na pracowników dojeżdżających do pracy za granicę. Chodzi nie tylko o utratę pracy ale też o możliwość skorzystania ze wsparcia państwa w tej sytuacji – informuje biuro poselskiego Gabrieli Lenartowicz.

- reklama -

– Rozporządzenie ministra zdrowia z 24 marca 2020 roku zmienia przepisy zawarte we wcześniejszej regulacji dotyczącej ogłoszenia stanu epidemii. Nowy dokument wprowadził obowiązek poddania się kwarantannie na osoby, które mieszkają przy granicy i codziennie dojeżdżają do pracy w kraju sąsiednim. Co w konsekwencji przynosi liczne zwolnienia- utratę źródła dochodu dla wielu rodzin z pogranicza. W swojej interpelacji Gabriela Lenartowicz zwraca się do Prezesa Rady Ministrów- Mateusza Morawieckiego z pytaniami: 1. Czy i z jakiej pomocy państwa polskiego mogą skorzystać dotychczas dojeżdżający codziennie do pracy za granicą, a na mocy zmienionych przepisów poddani 14-dniowej kwarantannie? 2. Czy i jakiej pomocy państwa polskiego mogą oczekiwać obywatele polscy pracujący dotychczas zagranicą w sytuacji utraty pracy z tytułu wprowadzonych ograniczeń? – przekazuje biuro poselskie.

Cała treść interpelacji tutaj

/oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here