Zamek zaprasza do udziału w artystycznej akcji z koronawirusem w tle

Zamek Piastowski Dni Raciborza
Fot. Zamek Piastowski

W Internecie trwa akcja „Zostań w domu”. Namawiają do tego sportowcy, artyści, dziennikarze. Jednocześnie część szkół i uczelni organizuje wirtualne zajęcia, z domu można uczestniczyć w wydarzeniach kulturalnych. Na trudny czas zagrożenia epidemiologicznego Zamek Piastowski w Raciborzu przygotował ciekawą ofertę dla osób w każdym wieku.

Zamknięte kina, sceny, galerie, muzea – nadzwyczajne działania mają pomóc w walce z zagrożeniem epidemiologicznym, wywołanym koronawirusem. Do minimum ograniczamy wychodzenie z domu. Co robić w wolnym czasie? Wystarczy wziąć do ręki ołówek, kredki, mazaki, plastelinę bądź farbki, kartkę papieru, klej, nożyczki i zobrazować, jak ty odbierasz obecną sytuację, w której wszyscy znaleźliśmy się. Zadaniem uczestników będzie pokazanie obecnej sytuacji. Na prace wykonane w dowolnej technice, np. rysunek, malarstwo, rzeźba, instalacja, wycinanka, kolaż lub inna dowolna forma zamek czeka do końca kwietnia. – Pokażcie, co robicie w tym czasie w domu, jak wygląda świat z waszego okna, balkonu czy tarasu. Może to być również zilustrowana jakaś scenka domowa, serwowana pyszna potrawa, tęsknota za ulubionym miejscem bądź czynnością, nauka szkolna przez Internet itp. Liczymy na waszą kreatywność. Jeszcze nigdy się na niej nie zawiedliśmy – zachęca Zamek Piastowski w Raciborzu.

- reklama -

Z racji obowiązującego zakazu przemieszczania się, należy zrobić zdjęcie swojej pracy i wysłać je drogą elektroniczną na maila: [email protected]. Akcja adresowana jest do mieszkańców Raciborza i powiatu.

Prace będą sukcesywnie publikowane na zamkowym Facebooku. – Nie zapomnijcie podpisać swoich prac z imienia i nazwiska oraz co przedstawiają. Po zakończeniu epidemii autorów zaprosimy do dawnej siedziby Piastów. Nagrodą za udział będzie wspólna wystawa. W sali kryształowej zorganizujemy uroczysty wernisaż wykonanych przez was prac oraz zaprezentujemy autorów szerszej publiczności. Spędzony wspólnie czas umili nam smaczna kawa, osłodzona pysznymi ciasteczkami. Więc nie zwlekajcie i nie traćcie czasu i zabierajcie się już dziś do pracy! – zaprasza raciborski zamek.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj