31 nowych zakażeń koronawirusem na Śląsku. Doba bez nowych ozdrowień

Koronawirus
Zdjęcie poglądowe

Aktualnie liczba zakażonych osób na Śląsku wynosi 1918. W ciągu ostatniej doby w następstwie COVID-19 zmarły 3 osoby, nie odnotowano nowych ozdrowień.

Aktualna sytuacja epidemiologiczna w woj. śląskim

- reklama -

– liczba osób poddanych kwarantannie domowej na podstawie decyzji organów Państwowej Inspekcji Sanitarnej / ostatni raport– 5 206 / 5 325

– liczba osób hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 /ostatni raport – 343 / 345

– liczba osób pozostających pod nadzorem epidemiologicznym /ostatni raport – 6 058 / 6 041

– liczba próbek zbadanych w ostatnich 24 godzinach dla woj. śląskiego – 627

– liczba próbek zbadanych dla woj. śląskiego łącznie – 24 211

liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim /ostatni raport – 1 918 / 1 887

liczba ozdrowieńców (osoby z potwierdzonym COVID-19, które wyzdrowiały)/ostatni raport – 210 / 210

– liczba zgonów/ostatni raport – 97 / 94

W woj. śląskim odnotowano kolejne zgony. W szpitalu w Tychach zmarli: 85-letnia kobieta z Bytomia i 46-letni mężczyzna z Katowic, w szpitalu w Gliwicach zmarła 76-letnia kobieta, mieszkanka Świętochłowic.

W szpitalu zakaźnym w Raciborzu hospitalizowani są: starszy mieszkaniec powiatu bielskiego, starsza mieszkanka Bielska-Białej, starsza mieszkanka Częstochowy, mieszkanka Czechowic-Dziedzic w sile wieku. Do szpitala w Chorzowie na oddział zakaźny trafili: starsza mieszkanka Skoczowa oraz starsza mieszkanka Żywca. W szpitalu w Tychach hospitalizowana jest starsza mieszkanka Żywca, zaś do szpitala w Kędzierzynie-Koźlu przewieziono starszą mieszkankę Żywca, 2 mieszkańców Czechowic-Dziedzic (w sile wieku i starszy) oraz starszą mieszkankę Bielska-Białej.
Pobrane próbki biologiczne od tych osób wykazały obecność koronawirusa.

Dodatnie pod kątem Covid-19 okazały się także próbki pobrane od: 3-letniego dziecka z powiatu bielskiego, 4 mieszkańców Katowic (2 w sile wieku i 2 w średnim wieku), nastolatki z Zabrza, 7 mieszkańców powiatu żywieckiego (najmłodsza 30, najstarsza 58 lat), 2 mieszkańców Rudy Śląskiej (starszy mężczyzna i kobieta w średnim wieku), 2 mieszkańców Mysłowic (młoda kobieta i mężczyzna w średnim wieku), 2 mieszkanek Zawiercia (w sile wieku i starsza) oraz mieszkanki powiatu zawierciańskiego w średnim wieku. Obecnie w województwie śląskim jest 1918 przypadków zakażeń.

/WSSE Katowice, ŚUW Katowice, oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj