Racibórz: Miejskie przedszkola i żłobek otwarte od 11 maja

przedszkola
Fot. UM Racibórz

11 maja otwarte zostaną miejskie przedszkola oraz żłobek w Raciborzu. Placówki będą pracować według wytycznych Ministerstwa Edukacji i Głównego Inspektora Sanitarnego.

Prezydent Raciborza Dariusz Polowy na podstawie rozporządzenia Ministra Edukacji z 29 kwietnia podjął decyzję o otwarciu miejskich przedszkoli i żłobka. Po konsultacjach z dyrektorami tych placówek wyznaczono 11 mają na dzień otwarcia. Do tego czasu w placówkach trwają prace nad przygotowaniem do przyjęcia dzieci.

- reklama -

Przedszkola i żłobek zostaną wyposażone w ozonatory, dodatkowe środki higieny, materiały do dezynfekcji i ochrony osobistej.

Zgodnie z wytycznymi GIS w przedszkolach oraz żłobku obowiązuje ograniczenie liczebności dzieci. Placówki będą mogły przyjąć średnio około połowę swoich podopiecznych. O szczegóły rekrutacji należy pytać w placówkach lub sprawdzać ich strony internetowe.

– Prosimy uwzględnić, że z przedszkola w pierwszej kolejności powinny korzystać te dzieci, których rodzice nie mają możliwości pogodzenia pracy z opieką dziecka – zaznacza magistrat.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj