Wybory nie odbędą się w maju. Wspólne oświadczenie Kaczyńskiego i Gowina

Wybory nie odbędą się w maju. Szczególną troską otoczymy zasady powszechności i tajności wyborów. Głosowanie odbędzie się w sposób zalecany przez ekspertów i ministra zdrowia, czyli korespondencyjnie – mówi Jarosław Gowin, który wraz z Jarosławem Kaczyńskim wydał oświadczenie w sprawie wyborów prezydenckich.

Nowy termin wyborów zostanie ogłoszony przez marszałek sejmu zaraz po tym, gdy Sąd Najwyższy stwierdzi nieważność obecnych wyborów. Gowin zapowiedział nowelizację ustawy o głosowaniu korespondencyjnym w taki sposób, aby przywrócić rolę Państwowej Komisji Wyborczej, a także zapewnić powszechność i tajność wyborów.

- reklama -

Prezes PiS Jarosław Kaczyński oraz Prezes Porozumienia Jarosław Gowin wydali jeszcze wczoraj wspólne oświadczenie.  – Po upływie terminu 10 maja 2020 r. oraz przewidywanym stwierdzeniu przez Sąd Najwyższy nieważności wyborów, wobec ich nieodbycia, Marszałek Sejmu ogłosi nowe wybory prezydenckie w pierwszym możliwym terminie – czytamy. Wybory mają być przeprowadzone przez PKW w trybie korespondencyjnym. Całe oświadczenie poniżej.

/oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj