Zwolnienie ze składek na 181 mln w województwie śląskim

ZUS
Rybnicki oddział ZUS zwolnił z opłacania składek blisko 17 tys. firm z terenu swojej działalności na kwotę przekraczającą 36,3 mln zł.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych zatwierdził zwolnienia z opłacania składek za marzec dla kolejnych firm. Pomoc objęła już ponad 87 tys. przedsiębiorców z województwa śląskiego na kwotę przekraczającą 181 mln zł. Pierwsi płatnicy otrzymali informację o zwolnieniu na swoim koncie na Platformie Usług Elektronicznych ZUS.

W całym kraju kwota zwolnienia przekroczyła 1,6 mld zł, a taką formę wsparcia objęto już 793 tys. biznesów w Polsce. W województwie śląskim zwolnieniem ze składek za marzec już objętych zostało 87 252 firm na kwotę ponad 181 mln 606 tys. zł. Rybnicki oddział ZUS zwolnił z opłacania składek blisko 17 tys. firm z terenu swojej działalności na kwotę przekraczającą 36,3 mln zł.

- reklama -

ZUS na rozpatrzenie wniosków ma czas do 30 dni po złożeniu dokumentów rozliczeniowych za ostatni miesiąc podlegający zwolnieniu, a przypomnijmy, że wnioski mogą być składane za miesiąc marzec, kwiecień i maj. – Wiemy jakie to ważne dla przedsiębiorców, dlatego traktujemy to priorytetowo. Wnioski o zwolnienie z opłacania składek rozpatrujemy sukcesywnie po złożeniu przez płatnika dokumentów rozliczeniowych za dany miesiąc objęty wnioskiem. W przypadku płatników zwolnionych z obowiązku przekazywania dokumentów rozliczeniowych do ZUS, po ich systemowym utworzeniu – wyjaśnia Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego.

Czytaj ciąg dalszy na PLUSYdlaBIZNESU: Ponad 87 tys. przedsiębiorców z woj. śląskiego zwolnionych ze składek

/ZUS publ. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj