W Wodzisławiu Śl. niższe opłaty za ogródki gastronomiczne

Ogrodki
Zdjęcie poglądowe Fot. Pixabay

W tym roku będzie obowiązywała niższa, preferencyjna stawka w wysokości 1,00 zł netto/ m2.

Decyzją prezydenta Wodzisławia Śląskiego Mieczysława Kiecy, na terenie miasta obowiązywać będzie zmieniona opłata za korzystanie z terenów pod ogródki gastronomiczne. W tym roku będzie obowiązywała niższa, preferencyjna stawka w wysokości 1,00 zł netto/ m2 – informuje Urząd Miasta.

- reklama -

Z uwagi na łagodzenie obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa i możliwością uruchomienia od 18 maja br. przez podmioty branży gastronomicznej działalności gospodarczej, prezydent Wodzisławia Śląskiego wyraził zgodę na oddanie w najem gruntów miejskich pod ustawienie sezonowych ogródków gastronomicznych przy zastosowaniu bardzo korzystnej stawki czynszu.

Sytuacja epidemiologiczna sprawiła, że w tym roku przedstawiciele branży gastronomicznej walczą o przetrwanie, dlatego decyzją prezydenta miasta w tym roku będzie obowiązywała niższa, preferencyjna stawka w wysokości 1,00 zł netto/ m2.

Ponadto, aby zrekompensować straty spowodowane ustawieniem stolików według nowych zasad reżimu sanitarnego – tam, gdzie jest to możliwe, przedsiębiorca będzie mógł wystąpić o zwiększenie powierzchni ogródków.

/UM Wodzisław Śląski oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj