Złodzieje na działkach. Policja ostrzega i radzi, jak się uchronić

Działki

Rozpoczyna się sezon grillowania i spędzania czasu na świeżym powietrzu. W tym okresie na terenach ogródków działkowych i letniskowych mogą pojawić się złodzieje. Co zrobić, aby nie stać się ich ofiarą? Radzi rybnicka policja.

Aby długo oczekiwana wiosna i upragnione słońce nie było okazją dla wszystkich złodziei i wandali, policjanci przypominają o zasadach bezpieczeństwa. – Złodzieje kradną wszystko, co wpadnie im w ręce. Łupem stają się narzędzia, którymi posługujemy się na działce, a także przedmioty codziennego użytku. Nie zostawiajmy wartościowych narzędzi w altankach. Nie pozostawiajmy też w otwartych altanach pieniędzy, dokumentów i innych wartościowych rzeczy, gdy oddalamy się choćby na chwilę od miejsca ich pozostawienia – przypominają mundurowi.

- reklama -

– Kolejny już raz apelujemy o ostrożność i właściwe zabezpieczenie mienia przez działkowców. Pamiętajmy o zamykaniu kłódek i zamków altanek, pomieszczeń na narzędzia oraz okien. Apelujemy o zwracanie uwagi na osoby obce, które kręcą się po alejkach ogródków działkowych oraz w pobliżu altanek. Dzięki temu sprawcy nie będą czuli się bezkarni – uświadamia rybnicka policja.

/KMP Rybnik oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj