PUP Racibórz: Firmy otrzymały już ponad 13 mln zł

0
Powiatowy Urząd Pracy w Raciborzu
Powiatowy Urząd Pracy w Raciborzu

W ramach tzw. tarczy antykryzysowej raciborski urząd pracy rozpatruje wnioski na niskooprocentowane pożyczki dla pracodawców i przedsiębiorców oraz dofinansowanie części kosztów wynagrodzeń i prowadzenia działalności gospodarczej.

Powiatowy Urząd Pracy w Raciborzu w ramach tarczy antykryzysowej wypłacił już 10 280 000,00 zł na niskooprocentowane pożyczki dla pracodawców i przedsiębiorców na pokrycie bieżących kosztów prowadzenia działalności gospodarczej. Rozpatrzono pozytywnie 2056 wniosków.

- reklama -

Ponadto realizowane są wnioski na pozostałe działania z pakietu atykryzysowego takie jak:
– dofinansowanie części kosztów wynagrodzeń pracowników dla mikroprzedsiębiorców, małych i średnich przedsiębiorców – rozpatrzono pozytywnie 255 wniosków o dofinansowanie na kwotę 2 450 622,85 zł,
– dofinansowanie części kosztów prowadzenia działalności gospodarczej dla przedsiębiorców samozatrudnionych – rozpatrzono pozytywnie 285 wniosków na kwotę 640 900,00 zł.

Łączna kwota wsparcia dla firm na dzień 25 maja wynosi 13 371 522,85 zł.

Środki finansowe przeznaczone na realizację zadań w ramach tarczy antykryzysowej nie są limitowane i nabór wniosków o dofinansowanie wynagrodzeń jest prowadzony w sposób ciągły.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here