30-lecie polskich samorządów. Starosta Grzegorz Swoboda składa życzenia

30 lat samorządności
30 lat samorządności

Z okazji dzisiejszego Dnia Samorządu Terytorialnego, który przypada właśnie w 30. rocznicę pierwszych wyborów samorządowych w naszej ojczyźnie, starosta raciborski Grzegorz Swoboda składa podziękowania i najlepsze życzenia wszystkim osobom, które obecnie tworzą samorząd.

Rok 2020 to szczególny czas dla polskiej samorządności. To właśnie w tym roku świętujemy 30-lecie uchwalenia z inicjatywy Senatu RP ustawy z dnia 8 marca 1990r. o samorządzie gminnym, a także 30 rocznicę pierwszych wyborów samorządowych, które odbyły się 27 maja 1990 r. Ten dzień odmienił Polskę.

- reklama -

Od tego czasu wspólnie z mieszkańcami naszych małych ojczyzn, budujemy nasze miasta i miejscowości. Tworzymy społeczeństwo obywatelskie i razem rozwijamy systemy współpracy i współzarządzania. Mimo ograniczeń związanych z obecną sytuacją epidemiologiczną, zachęcamy wszystkich do wspólnego świętowania poprzez wywieszanie flag lub umieszczania chorągiewek na balkonach.

Wyrazy wdzięczności za ważną i odpowiedzialną pracę na rzecz wspólnego dobra, za zaangażowanie w ustawiczny rozwój powiatu przekazujemy pracownikom samorządowym zatrudnionym w tut. Starostwie, we wszystkich jednostkach organizacyjnych, radnym każdego szczebla a także urzędnikom gmin znajdujących się na terenie powiatu.

Życzymy owocnej realizacji prowadzonych przedsięwzięć, satysfakcji z dobrze wykonywanych zadań, wdzięczności ze strony obywateli oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym jak i zawodowym – czytamy na stronie Starostwa Powiatowego w Raciborzu.

/Starostwo Powiatowe w Raciborzu oprac.c/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj