Certyfikat Akredytacyjny dla raciborskiego szpitala

Szpital Rejonowy w Raciborzu
Szpital Rejonowy w Raciborzu

Jest to już trzeci certyfikat raciborskiej lecznicy. W chwili obecnej Szpital Rejonowy im. dr. Józefa Rostka w Raciborzu jest na liście 231 szpitali posiadających certyfikat akredytacyjny Ministra Zdrowia.

Szpital Rejonowy im. dr. Józefa Rostka w Raciborzu otrzymał Certyfikat Akredytacyjny nr 2020/15 wydany przez Ministra Zdrowia, potwierdzający spełnienie standardów akredytacyjnych dla leczenia szpitalnego. Certyfikat ten został wydany po przeprowadzeniu procedury oceny raciborskiego szpitala, która miała miejsce podczas wizytacji zespołu akredytacyjnego w dniach 29-31 stycznia 2020 r.

- reklama -

Warunkiem przyznania certyfikatu jest spełnienie zestawu standardów akredytacyjnych określonych w 2009 r. przez Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia w Krakowie. Standardy te określono w 15 grupach tematycznych, obejmujących kompleksowo wszystkie zagadnienia funkcjonowania szpitala:
1. Ciągłość Opieki (CO)
2. Prawa Pacjenta (PP)
3. Ocena Stanu Pacjenta (OS)
4. Opieka nad Pacjentem (OP)
5. Kontrola Zakażeń (KZ)
6. Zabiegi i Znieczulenia (ZA)
7. Farmakoterapia (FA)
8. Laboratorium (LA)
9. Diagnostyka Obrazowa (DO)
10. Odżywianie (OD)
11. Poprawa Jakości i Bezpieczeństwo Pacjenta (PJ)
12. Zarządzanie Ogólne (ZO)
13. Zarządzanie Zasobami Ludzkimi (ZZ)
14. Zarządzanie Informacją (ZI)
15. Zarządzanie Środowiskiem Opieki (ŚO)

Jest to już trzeci certyfikat raciborskiej lecznicy. Poprzednie otrzymała w 2012 r. i 2016 r. W chwili obecnej Szpital Rejonowy im. dr. Józefa Rostka w Raciborzu jest na liście 231 szpitali posiadających certyfikat akredytacyjny Ministra Zdrowia.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj