GIS wycofuje popularny serek. Wykryto groźne bakterie

0
Serek
Zdjęcie poglądowe Fot. Pixabay

Chodzi o Serek zakopiański Światowid z gór. W jednej z pięciu prób partii serka wykryto bakterie Listeria monocytogenes. Spożycie żywności zanieczyszczonej bakterią może prowadzić do choroby zwanej listeriozą.

Główny Inspektorat Sanitarny poinformował o wycofaniu jednej partii Serka zakopiańskiego Światowid z gór 200g ze względu na wykrycie obecności bakterii Listeria monocytogenes. Wykryto je w jednej z pięciu prób partii Serka zakopiańskiego poddanej urzędowej kontroli żywności.

- reklama -

Spożycie żywności zanieczyszczonej Listeria monocytogenes może prowadzić do choroby zwanej listeriozą. Listerioza stanowi zagrożenie głównie dla kobiet w ciąży, noworodków i osób z obniżoną odpornością. Jej czynnikiem etiologicznym jest Listeria monocytogenes. Bakterie Listeria wydalane są z kałem zakażonych zwierząt. Są one szeroko rozpowszechnione w środowisku, a ogniska zatruć pokarmowych przez nie wywoływane są rejestrowane na całym świecie – czytamy w opisie choroby na stronie GIS.

Szczegóły dotyczące produktu:

Serek zakopiański Światowid z gór 200g
Numer partii / Data minimalnej trwałości: 14.07.2020
Wyprodukowano dla: Jeronimo Martins Polska S.A., ul. Żniwna 5, 62-410 Kostrzyn
Wyprodukowano przez: SM MLEKOVITA, ul. Ludowa 122, 18-200 Wysokie Mazowieckie, Podhalański Zakład Produkcyjny w Zakopanem.”'

SM Mlekovita oraz Jeronimo Martins Polska rozpoczęły procedurę wycofania z obrotu handlowego powyższej partii sera.

Zalecenia dla konsumentów

GIS apeluje do konsumentów, aby sprawdzić czy posiadają partię produktu objętego komunikatem. Produktu z tej partii nie należy spożywać.

/GIS oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here