Kultura: on/off. W RCK trwają przygotowania do części teatralnej

Grażyna Tabor. Fot. Patryk Kogut

RCK realizuje projekt, dzięki któremu będzie można wziąć udział w bezpłatnych warsztatach online, a następnie zobaczyć ich efekty finałowe.

W Raciborskim Centrum Kultury trwają intensywne prace nad pierwszą częścią projektu „Kultura: on/off”, jaką jest teatr jednego aktora – monodram. Wkrótce prezentacja kolejnych warsztatów teatralnych prowadzonych przez Grażynę Tabor i Jerzego Dębinę z udziałem Aleksandry Tabor i Agnieszki Rajdy, a na koniec spektakl finałowy.

- reklama -

RCK realizuje projekt, dzięki któremu będzie można wziąć udział w bezpłatnych warsztatach online, a następnie zobaczyć ich efekty finałowe. Projekt składa się z czterech bloków tematycznych. Pierwszy to teatr jednego aktora, czyli monodram pt. „Szczur bezbarwny” w reżyserii Grażyny Tabor w wykonaniu Marcina Franaszka. Spektakl poprzedzą warsztaty realizowane przez Grażynę Tabor oraz Jerzego Dębinę z udziałem Aleksandry Tabor. Wprowadzą one w arkana pracy z ciałem i ruchem, a także w różne techniki teatralne m.in. impostacja, kompozycja scen, które można wykorzystać nie tylko w pracy aktorskiej.

Formuła warsztatów jest otwarta – zarówno miłośnicy danej ze sztuk posiądą wiedzę, techniki oraz metody, które przydadzą im się w doskonaleniu swojego warsztatu, jak i osoby niezwiązane z daną dziedziną nauczą się wykorzystywać różne techniki i ćwiczenia w życiu codziennym. – Różne sztuki łączymy w jeden projekt – nadając całości rys teatralny. Podsumowaniem projektu będzie materiał video „the best of” prezentujący poszczególne fragmenty bloków tematycznych z ujęciem scen zakulisowych – zapowiada RCK.

Czytaj więcej: Kultura: ON/OFF. Bezpłatne warsztaty online od RCK

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj