W Raciborzu zatrzymano 53-letniego seryjnego włamywacza

zlodziej raciborz
Dozór policyjny za szereg kradzieży dla 53-letniego mężczyzny. Fot. KPP Racibórz

Raciborscy kryminalni zatrzymali 53-letniego mężczyznę, który dokonał szeregu włamań i kradzieży w Raciborzu. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

18 czerwca ok. godz. 11:10 na terenie Raciborza doszło do zatrzymania 53-letniego mężczyzny. Wówczas raciborscy policjanci pracowali nad sprawą kradzieży roweru z ul. Pocztowej, gdzie straty zostały oszacowane na kwotę około 750 zł. Stróże prawa trafnie wytypowali i zatrzymali złodzieja, którym okazał się być mieszkaniec Raciborza.

- reklama -

Jak ustalili raciborscy śledczy, nie była to jedyna wpadka raciborzanina. Mężczyzna w okresie od 6 maja do 18 czerwca tego roku na terenie Raciborza dokonał szeregu włamań i kradzieży. Sprawca swoim działaniem przestępczym spowodował straty na kwotę kilku tysięcy złotych. 53-latek łącznie od śledczych usłyszał dziewięć zarzutów, a prokurator na wniosek raciborskich policjantów w piątek 19 czerwca zastosował w stosunku do niego dozór policyjny. Grozi mu do 10 lat pobytu w więzieniu. Kryminalnym w dużej części udało się odzyskać skradzione rzeczy.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj