Prawie 500 tytułów gier planszowych do wypożyczenia w raciborskiej bibliotece

1
gry planszowe biblioteka raciborz
Gry planszowe w MiPBP

Dla najmłodszych „Kolorowe biedronki” i „Konikowo”, dla rodzin „Wsiąść do pociągu” i „5 sekund”, idealne na wakacyjną podróż „Kto to zrobił” i „Dobble”, a dla fanów „Gwiezdnych Wojen” – „Star Wars: Imperium atakuje”. Raciborska biblioteka zaprasza do skorzystania z bogatej oferty gier planszowych.

Edukacyjne, logiczne, towarzyskie, strategiczne czy zręcznościowe; dla młodszych i starszych; doświadczonych i początkujących; na deszczowe i słoneczne dni… Gry planszowe wróciły do łask. W zbiorach Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Raciborzu znajduje się ich już około 500, a regularnie dokupywane są nowe, popularne tytuły.

- reklama -

Gry planszowe można wypożyczyć za darmo, na okres dwóch tygodni z możliwością przedłużenia terminu zwrotu. Jednorazowo można wypożyczyć dwa tytuły.

Co znajdziemy na półce z grami w bibliotece? Między innymi słynną już „Kolejkę”, „Osadników z Catanu”, „Carcassonne”, „Postaw na milion”, „Monopoly”, „Mafię”, „Krainę lodu”, „Duszki”, „Tajemnicze domostwo”, „Karczmę pod pękatym kuflem”, „Azul”, „Dixit”, „Duszki” czy „Kroniki zbrodni”.

– Gry planszowe to ciekawa propozycja na zbliżające się wakacje… z dala od telewizora lub komputera! Dodajmy, że w aktualnej sytuacji epidemicznej nasze gry przechodzą 3-dniowy okres kwarantanny i są bezpieczne dla użytkowników – zaprasza Marzena Mróz, kierownik Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży przy ul. Kasprowicza 12, gdzie można wypożyczyć gry planszowe.

fot. MiPBP w Raciborzu
oprac. /kp/

- reklama -

1 KOMENTARZ

  1. U mnie w mieście nie ma takiego miejsca gdzie mogłabym wypożyczać gry dla dzieciaków. Dlatego uzbierała nam się w domu niezła kolekcja 😛 Najwięcej planszówek mamy od alexandra ostatnio kupiłam dwie kolejne tym razem Ucieczkę z Lochu i Siódme Poty. Dzieciakom przypadły do gustu już po jednej rozgrywce, więc to dobry znak 😉

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here