Karta EKUZ. Jak złożyć wniosek online?

Wzór karty EKUZ

Od 11 lipca każdy, kto posiada Internetowe Konto Pacjenta będzie mógł, za jego pośrednictwem, złożyć wniosek online o wydanie Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego.

Czym jest karta EKUZ?

Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego potwierdza prawo osób ubezpieczonych do korzystania z opieki zdrowotnej, w sytuacjach niezbędnych z medycznego punktu widzenia, w państwach Unii Europejskiej i EFTA, na takich samych zasadach, na jakich leczą się mieszkańcy danego kraju. O tym, jakie świadczenia są dla danej osoby niezbędne, decyduje lekarz w państwie pobytu. Karta EKUZ uprawnia również do skorzystania z niezbędnych świadczeń zdrowotnych w przypadku zakażenia COVID19.

- reklama -

Jak złożyć wniosek o kartę EKUZ?

Wniosek o EKUZ możesz złożyć osobiście w dowolnym oddziale wojewódzkim NFZ, a także za pośrednictwem IKP, ePUAP lub wysłać mejlem bądź pocztą do właściwego, ze względu na miejsce zamieszkania, oddziału wojewódzkiego Funduszu.

Karta EKUZ jest wydawana bezpłatnie, oddzielnie dla każdego członka rodziny.

Kiedy dostaniesz kartę EKUZ?

Jeśli złożysz wniosek osobiście w oddziale lub delegaturze NFZ, kartę otrzymasz na miejscu „od ręki”. Gdy złożysz wniosek przez IKP, ePUAP lub wysłałeś mejlem bądź pocztą – rozpatrzymy go w ciągu 3 – 5 dni roboczych, licząc od dnia jego wpływu.

/NFZ oprac. c/

Czytaj także: Punkt NFZ w Raciborzu. Radna Klimaszewska apeluje o otwarcie

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj