Termomodernizacja sali gimnastycznej w Markowicach powoli dobiega końca

Termomodernizacji w Markowicach
Uczniów Zespołu Szkolno Przedszkolnego nr 1 w Markowicach po wakacjach czekają lekcje w-fu w lepszych i bardziej komfortowych warunkach. Fot. UM Racibórz

Nowe okna, docieplone ściany i stropy, ciesząca oko elewacja – tak w te wakacje zmieniła się sala gimnastyczna w Markowicach. Prace remontowe powoli dobiegają końca.

Przerwa wakacyjna to najlepszy czas na remonty w placówkach oświatowych. Termomodernizacja sali gimnastycznej ZSP nr 1 w Raciborzu Markowicach to jedno z największych prowadzonych obecnie zadań w tym zakresie przez Miasto Racibórz. Prace idą pełną parą i mają zakończyć się przed nowym rokiem szkolnym. Dotychczas wykonano docieplenie ścian, częściowe docieplenie stropodachu, wymienione zostały okna i drzwi zewnętrzne. Do zakończenia robót pozostało do wykonania: część opaski przy budynku, część docieplenia dachu oraz część tynku na cokole elewacji budynku. Wartość umowna robót została określona na kwotę ponad 620 tys zł. Z czego 520 tys. dofinansowuje Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Termin umowny wykonania robót ustalono na dzień 31.08.2020 r.

- reklama -

/UM Racibórz oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj