Dlaczego skoszono łąkę w Parku Jordanowskim? Radny pyta, prezydent odpowiada

Park Jordanowski
Park Jordanowski, zdjęcie archiwalne

Czy jest to zabieg planowy, czy terminy koszenia zostały ustalone na etapie modernizacji? Dopytuje radny Jarosław Łęski w sprawie skoszenia łąki kwietnej w Parku Jordanowskim.

– W związku z pytaniem Wyborcy, proszę o udzielenie informacji w sprawie  okoliczności skoszenia łąki w Parku Jordanowskim. Czy jest to zabieg  planowy, czy terminy koszenia zostały ustalone na etapie modernizacji obiektu, z kim termin koszenia został uzgodniony – zapytał w formie interpelacji radny Jarosław Łęski.

- reklama -

Prezydent Dariusz Polowy poinformował w odpowiedzi, że skoszenie łąki to zabieg planowy, przeprowadzony przez firmę specjalizującą się w pielęgnacji zieleni. – Koszenie zostało wykonane na zlecenie Wykonawcy remontu placu zabaw w ramach rocznego gwarancyjnego utrzymania terenów zielonych i nasadzeń, zgodnie z podpisaną umową – informuje prezydent. Włodarz przekazał także,  że łąka kwietna wymaga pielęgnacji m.in. poprzez koszenie, a taki zabieg wykonuje się dwa razy do roku. – Ze względu na fakt, że wiele roślin kwitnie dopiero na przełomie maja i czerwca pierwsze koszenie wykonuje się w lipcu, natomiast drugie koszenie wykonuje się późną jesienią. Koszenie pobudza wzrost i kondycję roślin, a także pozwala na usunięcie roślin przekwitłych. Ponadto umożliwia odrost i ponowne zakwitnięcie roślin jesienią – wyjaśnił prezydent.

Przypomnijmy, wielkie otwarcie Parku Jordanowskiego odbyło się 4 czerwca. Jego rewitalizacja była inwestycją wyczekiwaną od wielu lat. Koszt realizacji inwestycji to 2 999 452,79 zł, z czego ponad 70% pozyskano z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020. Wysokość otrzymanego dofinansowania to 2 147 028,79 mln zł.

Więcej zdjęć z otwarcia parku zobaczysz tutaj: Park jordanowski w Raciborzu otwarty [ZDJĘCIA]

/oprac. c/

- reklama -

1 KOMENTARZ

  1. W raciborzu już od dawna wiadomo, że co ładne, kolorowe i cieszy oko, to do usunięcia. Teraz wszystkie budynki na szaro pomalują, chociaż nie trzeba będzie ich odnawiać przez kolejnych 20 lat.

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj