Dziesiąta wyprawa po szczytach zaliczanych do KGP z PTTK Racibórz

PTTK Racibórz
Szósta wyprawa po szczytach KGP z PTTK Racibórz

Celem wyprawy będzie zdobycie czterech szczytów – są to Rudawiec, Kowadło, Śnieżnik i Biskupia Kopa.

Polskie Towarzystwo Turystyczno–Krajoznawcze – Oddział w Raciborzu zaprasza na dziesiątą wyprawę górską po szczytach zaliczanych do Korony Gór Polski. Celem wyprawy będzie zdobycie czterech szczytów:
1. Rudawiec (1112 m.n.p.m.). Trzeci co do wysokości szczyt Gór Bialskich. Wyższa od niego jest Travna hora 1121 m n.p.m., a po polskiej stronie granicy jej drugorzędny wierzchołek – Postawna 1117 m n.p.m. oraz Brusek. Jednak przez żaden z wymienionych wierzchołków nie prowadzi znakowany szlak turystyczny (pomiędzy nimi przebiega granica państwa), dlatego też na liście Korony Gór Polski znalazł się Rudawiec.
2. Kowadło (989 m.n.p.m). Graniczny szczyt w południowej części Gór Złotych, położony ponad wsią Bielice. Kopulasty wierzchołek porastają młode świerki, gdzieniegdzie występują gnejsowe skałki. Ze szczytu można podziwiać widoki na Góry Złote i północną część Wysokiego Jesionika oraz pogórze sudeckie aż po Nysę, a nawet Opole.
3. Śnieżnik (1425 m.n.p.m). Najwyższy, graniczny szczyt po polskiej stronie w Sudetach Wschodnich i w Masywie Śnieżnika. Jest on jedyną górą w masywie Śnieżnika, która wystaje ponad górną granicę lasu.
4. Biskupia Kopa (889 m.n.p.m). Przyjmuje się, że Biskupia Kopa jest najwyższym szczytem w polskiej części Gór Opawskich oraz najwyższym wzniesieniem województwa opolskiego, chociaż najwyższy jej punkt, wraz z zabytkową wieżą widokową, znajduje się po czeskiej stronie.

- reklama -

Wyprawa odbędzie się w dniach 12-13 września. Szczegóły: Dziesiąta wyprawa po szczytach zaliczanych do KGP z PTTK Racibórz

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj