Alicja Wojs wicemistrzynią Polski. Wodzisławianka dwukrotnie na podium

Szachy
Alicja Wojs z Wodzisławia Śląskiego wicemistrzynią Polski

Tegoroczne Mistrzostwa Polski w Szachach Szybkich i Błyskawicznych zakończyły się sukcesem Alicji Wojs. Wodzisławianka stanęła dwukrotnie na podium, zdobywając tytuł wicemistrzyni Polski.

Z bardzo dobrym wynikiem zakończyli mistrzostwa również inni zawodnicy UKS Baszta w Wodzisławiu Śląskim, pokazując, że tak długa przerwa w uczestnictwie w rywalizacji nie stanowiła dla nich przeszkody. Przez cały czas pandemii, nawet w okresie wakacji,  prowadzone były przez trenerów UKS Baszta zajęcia online, w których uczestniczyli zawodnicy klubowi.

- reklama -

Na uwagę zasługuje również świetny debiut na turnieju Mai Głomskiej trenowanej przez Mariusza Kiesia. W klasyfikacji końcowej w grupie D8 Maja zajęła 19 miejsce w szachach szybkich i błyskawicznych. Trenerem pozostałej piątki zawodników jest Mikalai Kalachuk.

Mistrzostwa Polski odbywały się od 25 do 30 sierpnia we Wrocławiu. Z powodu obostrzeń epidemiologicznych zostały podzielone na dwie tury: grupy starsze do lat 14, 16, 18 rozegrały zawody w dniach 25-27 sierpnia, natomiast młodsze grupy do lat 8, 10 i 12 rywalizowały w dniach 28-30 sierpnia. Szachy Szybkie zostały rozegrane na dystansie 11 rund z czasem 15 min. + 10 sek. na zawodnika, natomiast Szachy Błyskawiczne rozegrano na dystansie 13 rund z czasem 3 min. + 2 sek. na zawodnika.

/UKS Baszta oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj