Prawie 3 mln zł dla 10 szkół podstawowych w Raciborzu

szkola uczen
Fot. UM Racibórz

Dzięki pozyskanemu dofinansowaniu dzieci będą mogły skorzystać z wielu ciekawych zajęć, nauczyciele poszerzą swoje kwalifikacje, a placówki wzbogacają się o nowe wyposażenie.

Wydział Edukacji Kultury i Sportu Urzędu Miasta Racibórz pozyskał 2 mln 820 tys zł dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego. Beneficjentami tych środków będzie grupa 1001 uczniów i 160 nauczycieli z dziesięciu raciborskich szkół podstawowych. Dzięki pozyskanemu dofinansowaniu dzieci będą mogły skorzystać z wielu ciekawych zajęć, nauczyciele poszerzą swoje kwalifikacje, a placówki wzbogacają się o nowe wyposażenie.

- reklama -

Celem głównym projektu pn. „Wysoka jakość edukacji szkolnej w mieście Racibórz” jest zwiększenie kompetencji kluczowych 1001 uczniów – 496 dziewcząt i 505 chłopców – poprzez stworzenie warunków poprawy jakości i efektywności nauczania w wyniku realizacji zajęć dodatkowych: dydaktyczno-wyrównawczych, rozwijających, metodą eksperymentu i specjalistycznych, doposażenie 10 szkół podstawowych oraz wsparcie w postaci szkoleń 160 nauczycieli – 141 kobiet i 19 mężczyzn.

Co istotne, oferta zajęć, szkoleń i zakup pomocy dydaktycznych–dopasowane są ściśle do potrzeb każdej z 10 placówek objętych projektem zgodnie z diagnozą przeprowadzoną w szkołach.

Wartość projektu wynosi 3 132 858,52 zł. Projekt realizowany będzie do 30 czerwca 2021 roku.

Pozyskane środki pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 (Europejski Fundusz Społeczny)dla osi priorytetowej: XI. Wzmocnienie potencjału edukacyjnego.

W sumie tylko w tym roku z RPO dla raciborskich szkół i przedszkoli miasto pozyskało już ponad 5 mln zł.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj