Bon turystyczny nie tylko na wakacje

jesien dziecko
Fot. unsplash.com

Bon jest ważny do końca marca 2022 r. Można z niego skorzystać także w następne lato, jak też w ciągu roku, płacąc za weekendowe wyjazdy z dzieckiem bądź ferie zimowe w kraju.

W sierpniu rodzice za wakacje z dzieckiem mogli płacić bonem turystycznym. W sumie wykorzystano 238 tys. bonów na kwotę 173 mln zł. Bon jest ważny do końca marca 2022 roku. Można z niego skorzystać także w następne lato, jak też w ciągu roku, płacąc za weekendowe wyjazdy z dzieckiem bądź ferie zimowe w kraju.

- reklama -

W całej Polsce z bonów może skorzystać ponad 4 mln osób. Aktywowano już 890 tys. bonów, z czego za noclegi w hotelach i usługi turystyczne zapłacono 238 tys. bonów na kwotę 173 mln zł. Podczas tegorocznych wakacji wykorzystano całkowicie 156 tys. bonów.

– Mieszkańcy naszego województwa są liderami w kraju jeśli chodzi o aktywację bonów turystycznych. Co czwarty uprawniony do bonu już pobrał w systemie PUE bon turystyczny. W sumie w województwie śląskim przygotowano 451 tys. bonów, z czego aktywowano około 112 tys. – mówi Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS w województwie śląskim.

Polski Bon Turystyczny jest wsparciem nie tylko dla polskich rodzin, ale także dla branży turystycznej, która ucierpiała w wyniku COVID-19. Bon przyznawany jest na każde dziecko, na które przysługuje świadczenie wychowawcze lub dodatek wychowawczy Rodzina 500 plus. Na każde dziecko przysługuje jeden bon w wysokości 500 zł. Dzieci z orzeczoną niepełnosprawnością dostaną dwa bony w wysokości 500 zł, jednak, aby otrzymać drugi, należy złożyć odpowiednie oświadczenie na Platformie Usług Elektronicznych ZUS.

– Z wykorzystaniem bonu nie trzeba się spieszyć. Można nim płacić za noclegi i imprezy turystyczne na terenie Polski nie tylko w wakacje. Wyjazd może odbyć się przy innych okazjach. Ważne, by płatność bonem, która rezerwuje pobyt w wybranym miejscu, była wykonana najpóźniej w 31 marca 2022 roku – informuje rzeczniczka.

Bonem można płacić podmiotom, które zarejestrowały się na liście Polskiej Organizacji Turystycznej. Do tej pory zarejestrowanych jest ponad 17 tys. firm. Ich lista jest dostępna na stronach www.bonturystyczny.gov.pl, www.pot.gov.p l oraz www.polska.travel.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj