Straż Miejska w Raciborzu podsumowała akcję „Bezpieczne wakacje”

0
Straż Miejska w Raciborzu
Straż Miejska w Raciborzu. Fot. UM Racibórz

Strażnicy miejscy prowadzili akcję, której celem było zwiększenie poziomu bezpieczeństwa dzieci i młodzieży.

W okresie wakacji od 26 czerwca do 31 sierpnia raciborscy strażnicy miejscy prowadzili akcję, której celem było zwiększenie poziomu bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w miejscach spędzania wolnego czasu. W ramach podjętych działań strażnicy prowadzili obserwacje miejsc przebywania dzieci i młodzieży oraz miejsc zorganizowanego wypoczynku m.in. basenu w dzielnicy Obora, Aquaparku H2Ostróg przy ul. Zamkowej, boisk szkolnych, klubów osiedlowych, placów zabaw na terenach szkół, podwórzy, parków, siłowni „pod chmurką”, dzikich kąpielisk w dzielnicy Ostróg oraz dworców PKS i PKP.

- reklama -

Nałożyli także pouczenie za zakłócanie spokoju publicznego w dzielnicy Płonia. 26 osób ukaranych zostało mandatami karnymi, pouczono 22 osoby, a wobec dwóch sporządzono wnioski o ukaranie do sądu za spożywanie alkoholu w miejscach publicznych objętych zakazem. Ponadto jedną osobę ukarano mandatem karnym za usiłowanie spożywania alkoholu w miejscu publicznym objętym zakazem.

Jedną osobę ukarano mandatem karnym, a wobec trzech osób sporządzono wnioski o ukaranie do sądu za używanie w miejscach publicznych słów nieprzyzwoitych. Trzy osoby ukarano mandatami karnymi oraz pouczono dwie osoby za zaśmiecanie miejsc dostępnych dla publiczności. Ponadto trzy osoby ukarano mandatami karnymi za zaśmiecanie gminnych terenów, co zarejestrowały zamontowane urządzenia „fotopułapki”.

Dzielnicowi w rejonach służbowych przeprowadzili 66 kontroli sklepów z alkoholem pod kątem wyposażenia stoisk z alkoholem w zakresie nieuwidaczniania informacji o szkodliwości spożywania alkoholu, zgodnie art. 45 pkt. 2 ustawy. W jednym przypadku zastosowano pouczenie.

Dzielnicowy rejonu Ostróg ujawnił odkręconą śrubę podtrzymujące siedzisko huśtawki na plaży miejskiej w Parku Zamkowym. Urządzenie zostało natychmiast wyłączone z eksploatacji poprzez otaśmowanie, a naprawę zlecono do Urzędu Miasta.

Ukarano też wysokim mandatem karnym sprawcę wyrzucenia odpadów budowlanych na teren zielony przy ul. Głubczyckiej. Ponadto sprawca odpady posprzątał.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here