Pożyczka z żyrantem – czy to się opłaca?

Potrzebujesz pieniędzy, ale masz małą zdolność kredytową? A może chcesz wziąć pożyczkę, ale Twoje dochody nie są wystarczająco wysokie? W takiej sytuacji warto rozważyć zaciągnięcie kredytu razem z żyrantem. Ta alternatywa powinna szczególnie zainteresować osoby, które nie mogą szybko poprawić swojej sytuacji finansowej i historii kredytowej. Sprawdź, czy to rozwiązanie jest opłacalne.

Wzięcie kredytu wiąże się z dużymi kosztami. Nie wystarczy spłacić sam pożyczony kapitał. Pozostają jeszcze także odsetki, ubezpieczenie oraz prowizja. To, ile zapłacisz za pożyczkę, wskaże Ci RRSO, czyli rzeczywista roczna stopa oprocentowania. Podczas ubiegania się o kredyt bank dokładnie sprawdzi Twoją sytuację finansową i oceni, czy jesteś zdolny spłacić zobowiązanie w wyznaczonym czasie. Czasem może okazać się, że będzie potrzebny żyrant, jako dodatkowe zabezpieczenie interesów banku. Dowiedz się, czy poręczenie to dobry pomysł.

- reklama -

Żyrant – kto to jest?

Żyrant, inaczej poręczyciel lub gwarant, to osoba, która w takim samym stopniu jak kredytobiorca odpowiada za spłatę zobowiązania. Oznacza to, że w przypadku zaprzestania regulowania rat kredytu lub przerwy w ich uiszczaniu przez klienta bank zwróci się o zwrot należności do żyranta.

Poręczycielem może zostać osoba pełnoletnia, która nie jest zadłużona i nie figuruje w publicznych rejestrach, a także ma odpowiednią zdolność kredytową. Najczęściej żyrantami są osoby z najbliższego otoczenia, np. rodzina lub przyjaciele.

Bank może odrzucić gwaranta, gdy oceni, że ten ma zbyt niskie dochody lub zbyt wysokie koszty utrzymania i nie będzie w stanie spłacić pożyczki w razie konieczności. Taka sytuacja może mieć miejsce także wtedy, gdy żyrant spłaca własne zobowiązania lub ma złą historię kredytową. Więcej informacji o obowiązkach i prawach poręczyciela znajdziesz pod adresem https://lowcachwilowek.pl/pozyczka-z-zyrantem/.

Zalety kredytu z żyrantem

Bank wymaga od Ciebie dodatkowego zabezpieczenia w postaci żyranta? Zastanawiasz się, czy takie rozwiązanie jest dla Ciebie korzystne? Wzięcie kredytu z poręczycielem to świetne rozwiązanie dla osób, które mają złą historię kredytową lub spotkały się z odmową udzielenia pożyczki w banku. Takie zabezpieczenie znacząco poprawia zdolność kredytową i sprawia, że klient jest bardziej wiarygodny w ocenie instytucji.

Dodatkową zaletą tego rozwiązania jest zmniejszenie kosztów okołokredytowych związanych z ryzykiem udzielenia pożyczki klientowi. Poręczenie kredytu przez inną osobę może znacząco wpłynąć na wysokość np. prowizji lub ubezpieczenia, co z pewnością doceni każdy kredytobiorca.

Wzięcie pożyczki z żyrantem jest tak samo proste jak w normalnej sytuacji. Jedyny dodatkowy wymóg to dostarczenie do banku dokumentów, które poświadczają osiągane dochody i opisują sytuację finansową poręczyciela, czyli np. wyciąg z konta lub oświadczenie pracodawcy. Konieczna jest także osobista wizyta w placówce, w celu podpisania niezbędnych dokumentów kredytowych.

Kredyt z żyrantem – ile to kosztuje?

Chciałbyś wziąć kredyt z gwarantem, ale boisz się dodatkowych opłat z tym związanych? Banki nie naliczają dodatkowych opłat za usługę poręczenia. Co więcej, jest to dla nich bardzo korzystna sytuacja, z uwagi na łatwy sposób ściągnięcia należności.

Dzięki poręczycielowi Ty jako kredytobiorca masz większe możliwości negocjacyjne z bankiem. W ten sposób szybko obniżysz wysokość prowizji czy zmniejszysz oprocentowanie na korzystniejsze.

Gdzie znaleźć kredyt z żyrantem?

Znalazłeś zaufaną osobę, która zgodziła się zostać Twoim poręczycielem? W takiej sytuacji zgłoś się do wybranego banku osobiście i zapytaj o indywidualną ofertę pożyczki. Ze względu na nieco większą liczbę formalności oraz niestandardową sytuację, wniosek z poręczeniem musi być rozpatrzony na innych warunkach niż normalnie. Istnieją firmy, które specjalizują się w udzielaniu pożyczek tylko z żyrantem. Ich ofertę z łatwością znajdziesz przez internet.

Kredyt z żyrantem to świetna opcja, jeśli masz trudną sytuację finansową. To ogromne wsparcie, które umożliwia realizowanie marzeń. Znajdź swoją ofertę i sięgnij po więcej!

/artykuł sponsorowany/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj