Ślaskie firmy walczą z upadłością – dane z sądów

gospodarka pieniadze koronawirus
Fot. freepik.com

O 37% zmalała liczba wniosków o ogłoszenie upadłości złożonych do sądu ze śląskich firm. Na ocenę wpływu koronawirusa na to zjawisko trzeba będzie jednak poczekać do końca roku.

W drugim kwartale bieżącego roku do sądów rejonowych w województwie śląskim wpłynęło 75 wniosków firm zgłaszających upadłość. Wartość ta jest o 44 mniejsza niż w poprzednim kwartale.

- reklama -

W odniesieniu do analogicznego okresu ubiegłego roku ilość złożonych wniosków w pierwszym półroczu tego roku jest o 3 mniejsza.

W drugim kwartale roku 2020 złożono 21 wniosków o restrukturyzacje, podobnie jak od początku roku do końca marca. Z kolei w pierwszym półroczu 2019 roku było ich 58.

Jak komentuje Marek Niczyporuk za wcześnie na obserwacje znacznego wzrostu składanych wniosków o upadłość i restrukturyzacje. Na początku lockdown’u przedsiębiorcy próbowali ratować przedsiębiorstwo sądząc, że obostrzenia będą dotyczyć krótkiego okresu.

Śląskie firmy skorzystały z pomocy finansowej w ramach programu rządowego, stąd też zdaniem Adama Parola nie zanotowano znacznego wzrostu wniosków upadłościowych w pierwszym półroczu bieżącego roku. Inaczej będzie natomiast w drugiej połowie roku, wtedy będzie można zaobserwować wzrost takich przypadków.

Czytaj więcej na portalu slaskibiznes.pl

/oprac. d/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj