Zarząd Rafako ma dwoje nowych członków

RAFAKO
Rafako

Ewa Porzucek doświadczenie z branży produkcyjnej, usługowej i handlowej łączy z wiedzą teoretyczną z zakresu podatków i rachunkowości, kontrolingu oraz rachunkowości zarządczej. Natomiast Jarosław Pietrzyk jest menadżerem z wieloletnim doświadczeniem w specjalistycznym budownictwie przemysłowym dla energetyki oraz sektorów petrochemicznego, chemicznego i przemysłu ciężkiego.

Rada Nadzorcza Rafako S.A., uzupełniając skład zarządu spółki, powołała na stanowisko wiceprezesa zarządu ds. finansowych Ewę Porzucek, a na stanowisko wiceprezesa zarządu ds. operacyjnych Jarosława Pietrzyka.

- reklama -

Ewa Porzucek jest menadżerem z dużym doświadczeniem w zarządzaniu finansami przedsiębiorstw. Doskonale zna polskie i międzynarodowe standardy rachunkowości oraz prawo podatkowe. Doświadczenie z branży produkcyjnej, usługowej i handlowej łączy z wiedzą teoretyczną z zakresu podatków i rachunkowości, kontrolingu oraz rachunkowości zarządczej. Autorka wielu strategii finansowych dla firm, z sukcesem wdrażanych i realizowanych. Ostatnio pełniła funkcję dyrektora finansowego w spółce Sunex S.A., gdzie poza realizacją polityki finansowej i nadzorowaniem pracy działu księgowości oraz działu finansowego zajmowała się wdrażaniem zmian i optymalizacją procesów oraz pozyskiwaniem środków na zadania inwestycyjne i z zakresu B+R. Wcześniej była dyrektorem finansowym w Europoles Kromiss sp. z o.o., Chrzanów, gdzie m.in. wdrażała strategię restrukturyzacyjną. W latach 2006–2018 była dyrektorem finansowym Grupy FCC w Polsce. Ewa Porzucek jest absolwentką Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, ma również tytuł MBA National Louis Univeristy.

Jarosław Pietrzyk od niedawna pełnił funkcję prezesa zarządu Rafako Engineering spółka z o.o. Wcześniej przez wiele lat był Prezesem Zarządu Mostostal Zabrze Realizacje Przemysłowe S.A. (d.Mostostal Kędzierzyn S.A.) i wiceprezesem zarządu Mostostal Zabrze S.A. Jest menadżerem z wieloletnim doświadczeniem w specjalistycznym budownictwie przemysłowym dla energetyki oraz sektorów petrochemicznego, chemicznego i przemysłu ciężkiego. Doświadczenie zdobywał zarówno w kraju, jak i na rynkach zagranicznych, gdzie bezpośrednio nadzorował realizację projektów. Brał udział w dużych procesach restrukturyzacyjnych. Zarządzał projektami, począwszy od planowania, tj. strategii realizacji, budżetu, opracowywania harmonogramów, analizę ryzyk, zakresu i rozwiązań technicznych, poprzez zasady kontrolowania i rozliczania projektu, ocenę i dobór zasobów oraz nadzór nad wszystkimi fazami realizacji projektu. Jest absolwentem Politechniki Wrocławskiej, a w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie ukończył Podyplomowe Studia Menedżerskie oparte na programie MBA.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj