Przebudowa linii elektrycznej Studzienna – Polska Cerekiew

Spotkanie starosty z przedstawicielem firmy ELTEL Networks Energetyka S.A.
Spotkanie starosty z przedstawicielem firmy ELTEL Networks Energetyka S.A. Fot. Starostwo Powiatowe w Raciborzu

Przedstawiciel firmy realizującej inwestycję omówił ze starostą Grzegorzem Swobodą planowany zakres prac oraz zapoznał starostę z dokumentacją.

Firma ELTEL Networks Energetyka S.A. z siedzibą w Olsztynie wygrała przetarg na przebudowę linii elektrycznej 110 kV na odcinku Studzienna – Polska Cerekiew. 9 września czasie spotkania w siedzibie starostwa w Raciborzu przedstawiciel firmy realizującej inwestycję kierownik projektu Wojciech Nakielski omówił ze starostą Grzegorzem Swobodą planowany zakres prac oraz zapoznał starostę z dokumentacją.

- reklama -

Starosta zwrócił uwagę na wysokość zaproponowanych rekompensat za służebność gruntów, wskazując na ich bardzo niską wartość. Podkreślił również, że większość terenu powiatu stanowią grunty orne o bardzo wysokiej klasie bonitacyjna I-III, idealne do uprawy najwyższej jakości zbóż. W związku z tym ceny rekompensat powinny być adekwatne do zajętego pod inwestycję terenu.

Na zakończenie stwierdzono, że na tym etapie proponowane kwoty są jedynie orientacyjne i nie uwzględniają indywidualnych cech położenia nieruchomości zlokalizowanych wzdłuż przebudowywanej linii 110 kV relacji Studzienna – Polska Cerekiew. Kierownik projektu obiecał, że ponownie przeanalizuje opinię w sprawie wysokości proponowanych rekompensat.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj