Pijany kierowca motoroweru zatrzymany dzięki reakcji świadka

Policja
Zdjęcie poglądowe

Dzięki wzorowej postawie świadka zatrzymano nietrzeźwego kierowcę. Zgłaszający powiadomił policję, że ul. Plac Mostowy porusza się motorower, którego kierowca prawdopodobnie jest nietrzeźwy.

Do zatrzymania doszło wczoraj około godziny 19:40 dzięki wzorowej postawie świadka.- Z informacji przekazanej przez zgłaszającego wynikało, iż kierujący poruszał się całą szerokością jezdni. Dyżurny niezwłocznie wysłał na miejsce stróży prawa, którzy około godziny 19:40 na ulicy Rudzkiej zatrzymali 82-letniego mieszkańca powiatu raciborskiego i zabezpieczyli pojazd, którym się poruszał. Mundurowi natychmiast potwierdzili przypuszczenie zgłaszającego, gdyż zatrzymany 82-latek po przebadaniu alkomatem w organizmie miał ponad promil alkoholu – relacjonuje raciborska policja.

- reklama -

– Komendant Powiatowy Policji w Raciborzu insp. Łukasz Krebs na ręce świadka za wzorową i godną naśladowania postawę składa serdeczne podziękowania za pomoc przy zatrzymaniu nietrzeźwego kierowcy. Wyrażając jednocześnie podziw dla postawy i tego, że nie pozostał obojętny i zareagował. Prawidłowa reakcja zgłaszającego zapobiegła tragedii, którą mógł spowodować pijany kierowca poruszając się ulicami miasta – przekazuje komendant.

/KPP Racibórz oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj