Prezydent Polowy i marszałek Starzycki rozmawiali o drogowych inwestycjach w Raciborzu

starzycki polowy
Prezydent Dariusz Polowy spotkał się z marszałkiem Dariuszem Starzyckim w sprawie realizacji inwestycji drogowych. Fot. UM Racibórz

Podczas spotkania poruszono temat m.in. nowego mostu nad Odrą, rozwiązań komunikacyjnych w rejonie przebudowy drogi 935 i zagospodarowania ronda przy Mechaniku.

Budowa Regionalnej Drogi Racibórz – Pszczyna, remont drogi wojewódzkiej 935 wraz z budową ronda oraz jego docelowe zagospodarowanie po zakończonej inwestycji były przedmiotem rozmów prezydenta Raciborza Dariusza Polowego z Wicemarszałkiem Województwa Śląskiego Dariuszem Starzyckim. Spotkanie odbyło się 18 września w Urzędzie Marszałkowskim. Prezydentowi towarzyszył zastępca Dominik Konieczny.

- reklama -

– To było bardzo owocne i wysoce merytoryczne spotkanie. Trzeba mieć świadomość, że Racibórz jest teraz ważnym punktem na mapie inwestycji drogowych województwa śląskiego, o czym osobiście podczas spotkania zapewnił mnie marszałek Dariusz Starzycki. Prace przy drodze Racibórz – Pszczyna idą szybciej niż planowano. Podczas spotkania mówiliśmy m.in. o organizacji ruchu i potężnym froncie robót przy nowym moście nad Odrą. Rozmawialiśmy także wyprzedzająco o rozwiązaniach komunikacyjnych, które pozwolą ograniczyć do minimum uciążliwości dla kierowców w rejonie przebudowy drogi 935, a także o docelowym zagospodarowaniu ronda przy Mechaniku – relacjonuje prezydent Dariusz Polowy. – Liczę na to, że marszałek Starzycki przyjmie nasze zaproszenie do Raciborza. Będzie to okazja nie tylko do wizyty na placach budów, ale i do spotkania w szerszym kręgu z włodarzami wszystkich gmin na terenach, których realizowana jest budowa Regionalnej Drogi Racibórz Pszczyna – mówi Dariusz Polowy.

Zarówno budowa raciborskiego odcinka drogi Racibórz – Pszczyna, jak i budowa ronda turbinowego koło Mechanika oraz przebudowa drogi wojewódzkiej 935 do Rzuchowa to zadania realizowane przez Zarząd Dróg Wojewódzkich. Ich łączny koszt wyniesie ponad 373 mln zł.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj